Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Změna vozidla v průběhu 2013 za LPG  (Přečteno 1401 krát)

Dvoracekma

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Změna vozidla v průběhu 2013 za LPG
« kdy: Duben 24, 2014 »

Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu.

V roce 2013 jsem využíval do poloviny dubna vůz, za který jsem platil silniční daň (250 Kč/ měs.) silniční daň mám zaplacenou (leden, únor, březen).
V polovině dubna 2013 jsem vůz prodal a pořídil si vůz, který jsem okamžitě po koupi nechal přestavět na LPG (BA 95 B+ LPG), s tím, že bych měl být osvobozený (100%) od silniční daně?
Od té doby jsem uplně silniční daň vypustil a neřešil, samozřejmě jsem zapoměl i na přiznání k silniční dani, FU mě kontaktoval telefonicky, zda budu podávat přiznání k silniční dani.

Souhrn:
Silniční daň 2013 zaplaceno: leden, únor, březen
V polovině dubna změna vozidla (koupě) a přestavba na LPG.

Nyní tedy mám zajít na FU podat přiznání k silniční dani s pokutou za pozdní odevzdání, přiznání má obsahovat \"Leden - březen vůz č. 1 - zaplaceno 750 Kč\" \"Duben-Prosinec vůz č. 2 - zaplaceno 0 Kč (LPG)\"?
Jak to bude s přiznáním v.r. 2014, jsem povinen podávat přiznání k SD i případě vozu s LPG, pokud ne, musím se od SD odhlašovat?
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Změna vozidla v průběhu 2013 za LPG
« Odpověď #1 kdy: Duben 24, 2014 »

Dobrý den.

Za rok 2013 jste byl povinen podat Přiznání k SD - platil jste přece zálohy.
Nyní byste tedy měl odevzdat řádné přiznání, ve kterém budou zahrnuta obě vozidla.
První řádek bude obsahovat první vozidlo s SPZ a příslušným počtem měsíců.
Druhý řádek bude obsahovat druhé vozidlo a zohledníte slevu na dani (kvůli LPG) podle §3/f/3.
Pokud jste nové vozidlo (před přestavbou) vůbec nepoužíval ke své ekonomické činnosti, bude Vaše daňová povinnost k tomuto vozidlu nula. Určitě ale doložte Fú spolu s Přiznáním k SD i kopii velkého Technického průkazu - doklad o přestavbě na LPG.

Používáte-li automobil pro podnikání, registraci k SD bych na rok 2014 nerušila. Sice máte povinnost podávat Přiznání, ale neplatíte žádné zálohy a po uplatnění slevy bude nulové.
IP zaznamenána
Stran: [1]