Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňová evidence nebo účetnictví  (Přečteno 1144 krát)

silvie34

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňová evidence nebo účetnictví
« kdy: Únor 21, 2014 »

Dobrý den, měla bych otázku na Vás, můj přítel je osvč a vede daňovou evidenci a chtěl by přejít na účetnictví dobrovolně. Chtěla bych Vás poprosit o radu jaké ma to pro něho plusy a mínusy, v čem se to bude lišit? děkuji Silvie
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Daňová evidence nebo účetnictví
« Odpověď #1 kdy: Únor 21, 2014 »

Dobrý den.
Pokud má velké obraty (10 mil a výše, určitě doporučuji, jednotlivé účty jsou přehlednější, i kvůli DPH)
Předností je tedy lepší přehlednost o jednotlivých tocích peněz.
K záporům bych (v případě OSVČ), zařadila složitější administrativu, zdaňování pohledávek při jejich vzniku, složitější sestavování DPFO včetně příloh a v neposlední řadě také povinnost vést účetnictví alespoň 5 let. Ne, že si to po roce rozmyslí :-)
Kdo by mu účetnictví vedl? Vy?
IP zaznamenána

silvie34

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňová evidence nebo účetnictví
« Odpověď #2 kdy: Únor 24, 2014 »

Dobrý den paní Marie, děkuji  za Vaší odpověď, co se týče toho účtování tak bych to vedla já, koupili jsme program a tam mu vedu s.r.o., pracovala jsem ve firmě kde jsem účtovala s.r.o. i daňové evidence ale samotné uzávěrky a DPFO jsem nedělala tak se to budu muset naučit, a tyto stránky a Vaše rady jsou velmi dobré. Ta myšlenka vést účetnictví OSVČ vznikla jen kvůli toho programu abych nemusela dokupovat daňovou evidenci, ale rozhodli jsme se že dokoupíme a zůstane při daňové evidenci, je to lepší. Děkuji a přeji krásný den.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Daňová evidence nebo účetnictví
« Odpověď #3 kdy: Únor 24, 2014 »

Dobrý den.
Ano, také si myslím, že je to lepší. Já vedu Ú pro OSVČ, která překročila limit obratu pro povinné vedení účetnictví. To ale bylo v roce 2005/2006. Hodně úspěchů.
IP zaznamenána
Stran: [1]