Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou  (Přečteno 991 krát)

zaxmax

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou
« kdy: Leden 05, 2014 »

Dobry den,

v unoru 2013 jsem vyridil u banky uver na dokoupeni zbozi. Cast faktur jsem zaplatil ze sveho uctu a tyto faktury mi sporitelna posleze proplatila. Zbylou cast faktur za me proplatila sporitelna primo dodavatelum.

Chtel jsem se zeptat, jakym zpusobem tyto vydaje uctovat a jak nalozit s dph?

Dekuji za radu.
IP zaznamenána

zaxmax

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou
« Odpověď #1 kdy: Leden 05, 2014 »

Jenom doplnuji, ze byt z toho nemam radost, za rok 2013 jeste neni priznane dph u zadneho kvartalu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou
« Odpověď #2 kdy: Leden 06, 2014 »

Faktury zaplacené ze soukromého účtu (píšete, že jste zaplatil ze svého účtu, předpokládám, že máte na mysli účet, který nepoužíváte k podnikání): pokud vedete pokladnu, tak si vytiskněte výpis z účtu a zapište jako výdaj z pokladny. Daňový výdaj (pro účely daně z příjmů) můžete uplatnit ke dni zaplacení.
Faktury zaplacené spořitelnou: úhrady máte na výpisu, takže stejně, jako kdybyste zadal příkaz k úhradě sám.

Nárok na odpočet DPH můžete uplatnit v období, ve kterém měl v rukou fakturu za zboží, ale i později, máte na to max. 3 roky.
IP zaznamenána

zaxmax

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou
« Odpověď #3 kdy: Leden 13, 2014 »

Dobry den, svym uctem jsem mel namysli podnikatelsky ucet ve fio bance. Z tohoto uctu jsem cast faktur zaplatil. Cast faktur nechala proplatit bankerka sporitelny.

Cili dph uplatnuji ke dni, kdy jsem obdrzel zbozi s fakturou, tento den povazuji za duzp. Je tomu tak?

Co se tyce danovych vydaju, tak ty zapisuji dle realnych datumu z vypisu uctu a pozdejsi pravidelne splatky uveru jiz tedy nejsou danovym vydajem. Je tomu tak?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou
« Odpověď #4 kdy: Leden 13, 2014 »

Ano, jak píšete. Splátky jistiny jsou nedaňovými výdaji, splátky úroků z úvěru můžete uplatnit jako daňový výdaj.
IP zaznamenána
Stran: [1]