Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Transparentnost bankovních účtů pro FINANČNÍ ÚŘAD  (Přečteno 928 krát)

pettik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Zdravím  :) ,
jsem student  VŠ (2. ročník) a před 2 měsíci jsem začal podnikat. Mám tedy podnikání jako vedlejší činnost. Na živnostenském úřadě jsem vyplňoval osobní informace a otázka se týká BANKOVNÍHO ÚČTU do formuláře (Jednotný registrační formulář) a také na finančním úřadě - registrace k DPH (pouze identifikovatelná osoba - kvůli příjmům, které mi přichází ze zahraničí). Když jsem se při vyplňování ptal úřednic, odpověděli mi, že může být běžný účet. To znamená ten, který používám jako student - výběry na bankomatech, platby v Kauflandu, na příjmy od rodičů atd.

Teď to ale ve mě začalo dumat..
 
Jak finanční úřad pozná z výpisu, co patří do podnikání a co ne?? Jak dokážu, že kamarád co mi dluží peníze a poslal mi je na účet, že to není příjem z podnikání?
 
Díky za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Transparentnost bankovních účtů pro FINANČNÍ ÚŘAD
« Odpověď #1 kdy: Leden 05, 2014 »

Finanční úřad nepozná, které příjmy máte z podnikání a které soukromé. Důkazní břemeno je na Vás, sám si zvolíte důkazní prostředky, například výpověď svědků nebo čestné prohlášení rodičů či kamaráda, smlouva o půjčce ?
Jsou banky, které nabízejí vedení podnikatelských účtů zdarma. Zvažte, zda by nebylo vhodné založit si pro podnikání zvláštní účet.
IP zaznamenána
Stran: [1]