Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup materiálu v Polsku  (Přečteno 1784 krát)

Mar-sik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Nákup materiálu v Polsku
« kdy: Listopad 22, 2013 »

Dobrý den,
můžete mi prosím někdo poradit?Mám živnost při mateřské.Chci si nakupovat materiál na výrobu dekorace a následný prodej v Polsku.Obchod po mně požadoval evropské identifikační číslo.Napsala jsem jim svoje DIC.Následně mi napsali,že to není to správné číslo a neví,zda mi mohou prodat zboží s Polskou daní.Nakonec mi fakturu vystavili s polskou daní.Co to pro mě znamená?Mám se registrovat jako plátce DPH?Myslím si,že se mi to ale nevyplatí.Jak to tedy funguje,když se nakupuje materiál v cizině?Díky za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nákup materiálu v Polsku
« Odpověď #1 kdy: Listopad 23, 2013 »

Pokud nejste registrována jako plátce DPH (případně jako identifikovaná osoba), tak Vám budou plátci z EU dodávat zboží s daní své země. DIČ, které jste jim napsala, slouží jen pro komunikaci s českým finančním úřadem, není to evropské identifikační číslo. Vaše DIČ by se objevilo v evropském systému až po registraci k DPH.

Kvůli jednomu nákupu s polskou daní se nemusíte registrovat. Povinná registrace identifikované osoby vzniká až při nákupech přesahujících 326 tis. Kč za kalendářní rok.
IP zaznamenána

Mar-sik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Nákup materiálu v Polsku
« Odpověď #2 kdy: Listopad 23, 2013 »

Děkuji za odpověď.Mám v plánu si z tohoto obchodu objednávat víckrát do roka.ALe za rok u nich nenakoupím v celkové částce 326 tis.Kč.Tudíž můžu zůstat jako neplátce DPH a zboží nakupovat s Polskou daní?Pokud to správně chápu.
Jak získám požadované evropské identifikační číslo?To bych se musela už registrovat jako plátce DPH?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nákup materiálu v Polsku
« Odpověď #3 kdy: Listopad 23, 2013 »

Ano, jestli nakoupíte zboží v celkové částce do 326 tis. Kč za rok (sčítají se nákupy od všech plátců z EU), tak můžete zůstat neplátcem a zboží budete kupovat s polskou daní.
Evropské identifikační číslo (bude stejné, jako Vaše současné DIČ) získáte tak, že se zaregistrujete jako plátce nebo jako identifikovaná osoba.

Informace k důvodům pro povinnou registraci plátce a identifikované osoby najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/platce-dph-registrace-povinna.php
IP zaznamenána

Gerbera

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
    • http://mfirma.cz/
Nákup materiálu v Polsku
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 04, 2013 »

A není to tak, že když nějaká firma má evropské daňové číslo, tak při mezinárodních transakcích vůbec nemusí platit daň?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nákup materiálu v Polsku
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 04, 2013 »

Není. A přestaňte vkládat reklamu.
IP zaznamenána
Stran: [1]