Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fakturace při pozastavené živnosti  (Přečteno 3848 krát)

madman650

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Fakturace při pozastavené živnosti
« kdy: Listopad 20, 2013 »

Dobrý večer,
chystám se od 1.12.2013 pozastavit asi na 2-3 měsíce živnost.Ale během měsíce prosince budu muset vyfakturovat  práci provedenou mnou v měsíci listopadu,ale jelikož se práce bude přebírat až po úplném dokončení v prosinci(po mě nastupuje další řemeslník),tak budu vystavovat fakturu v době,kdy už budu na úřadu práce a mít pozastavenou živnost.Může to být problém při možné kontrole finančním úřadem v budoucnu?Na živnostenském úřadě mi nedokázali odpovědět.Popřípadě jaký zvolit postup.Nechce se mě k vůli této jedné fakturaci odkládat pozastavení živnosti až na leden.Děkuji za odpověd.Zdeněk
IP zaznamenána

dagis

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 92
Fakturace při pozastavené živnosti
« Odpověď #1 kdy: Listopad 21, 2013 »

tak vystavíte fakturu v prosinci, s tím, že do Fa napíšete, že práce byla odvedena v měsíci listopadu
IP zaznamenána

madman650

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Fakturace při pozastavené živnosti
« Odpověď #2 kdy: Listopad 21, 2013 »

tato varianta mě taky napadla a zřejmě to bude jediná možnost,aby vše bylo bez problémů.Děkuji
IP zaznamenána

madman650

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Fakturace při pozastavené živnosti
« Odpověď #3 kdy: Listopad 24, 2013 »

tak jsem se včera dozvěděl,že v době pozastavení živnosti,bych neměl vůbec vystavovat fakturu,ikdyž napíšu,že práce byly provedeny v listopadu...,takže každý říká něco jiného a jsem tam kde jsem byl :-(
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Fakturace při pozastavené živnosti
« Odpověď #4 kdy: Listopad 24, 2013 »

A proč byste nemohl vystavit fakturu za práce provedené před přerušením činnosti? Ťukání do klávesnice je provozováním živnosti? Tak posaďte k počítači babičku, ať to napíše za Vás:-)
Z hlediska živnostenského úřadu a úřadu práce je rozhodující, že nevykonáváte samostatnou výdělečnou činnost, a tu už vykonávat nebudete. Finanční úřadu nebude zkoumat, jestli jste náhodou nevystavil fakturu v době přerušení. Pokud jste plátcem DPH, tak máte povinnost vystavit daňový doklad do 15 dnů od data zdanitelného plnění.
IP zaznamenána

madman650

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Fakturace při pozastavené živnosti
« Odpověď #5 kdy: Listopad 26, 2013 »

Máte pravdu,byl jsem na FÚ na kontrolním oddělení  a bylo mi řečeno,že oni toto nezkoumají.Je pouze  třeba,aby faktura byla řádně vedena v účetnictví,zdaněna a stát dostal,co mu náleží.
Ještě by mě zajímala jedna věc-můžu si na daňovém přiznání uplatnit slevu na dani v plné výši (24 840kč),nebo ji musím  snížit o 1/12,když budu vlastně provozovat živnost v tomto roce jen 11 měsíců?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Fakturace při pozastavené živnosti
« Odpověď #6 kdy: Listopad 26, 2013 »

Sleva na poplatníka se nikdy nekrátí. Částku 24.840,- Kč byste si mohl uplatnit i kdybyste živnost provozoval jen 1 měsíc.
IP zaznamenána

madman650

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Fakturace při pozastavené živnosti
« Odpověď #7 kdy: Listopad 27, 2013 »

Mnohokrát děkuji za informace.Hezký večer.
IP zaznamenána
Stran: [1]