Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Začátečnická neznalost  (Přečteno 2551 krát)

Martin Dušek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
    • http://www.n89.cz
Začátečnická neznalost
« kdy: Červen 27, 2013 »

Dobrý den, jsem OSVČ, neplátce, vedu daňovou evidenci. Měl bych pár otázek.

1. Koupím zboží na fakturu, jaké číslo dokladu napíšu do deníku příjmů a výdajů? Číslo které je uvedeno na faktuře? Např. 201345689 nebo si povedu vlastní číselnou řadu, fakturu označím například číslem 201301 a toto číslo zapíšu do deníku?

2. Prodám zboží na fakturu, ve faktuře uvedu, že byla placena hotově a že jsem částku XXX přijal dne XXX a můj podpis. Jednu fakturu dostane kupující a jedu si založím já. Musím si vypisovat PPD jako doklad o příjmu peněz nebo postačí faktura?
 
3. Osobní vklad podnikatele ? musím vypisovat PPD nebo stačí například paragon?

4. Výběr podnikatele pro osobní potřebu? - musím vypisovat výdajový pokladní doklad nebo stačí paragon a na ten uvedu částku se znaménkem mínus?

Mockrát děkuji, Dušek.
IP zaznamenána

kolocka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Začátečnická neznalost
« Odpověď #1 kdy: Červen 29, 2013 »

Dobry den,chci se zeptat.Jsem normálně zaměstnaná a chtěla bych si přivydělat malováním na obličej.Musim mit k tomu nake povolení.Poradte mi prosím nevyznám se v těch papírech Děkuji :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Začátečnická neznalost
« Odpověď #2 kdy: Červen 29, 2013 »

Daňová evidence nemá stanovena žádná pevná pravidla, je jen na Vás, jak ji povedete. Nejste povinen evidovat peněžní prostředky, stačí podchytit daňové příjmy a výdaje. Pokud nepovedete pokladnu, tak nemusíte vypisovat PPD ani VPD, stačí zápis příjmů a výdajů, které mají vliv na základ daně (bez osobních vkladů a výběrů) do daňové evidence.

Já eviduji pokladnu i banku a postupuji takto:
1. Vlastní číselné řady, někdy zapisuji navíc i číslo, které je uvedené na faktuře.
2. PPD pro sebe do pokladny.
3. PPD.
4. VPD.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Začátečnická neznalost
« Odpověď #3 kdy: Červen 29, 2013 »

Citace: kolocka
Dobry den,chci se zeptat.Jsem normálně zaměstnaná a chtěla bych si přivydělat malováním na obličej.Musim mit k tomu nake povolení.Poradte mi prosím nevyznám se v těch papírech Děkuji :-)
Pokud si budete přivydělávat soustavně, tak byste měla mít nějaké povolení. Podle mého názoru by to mohlo být oprávnění k provozování živnosti volné, obor č. 78: Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu
Bližší informace podá kterýkoliv živnostenský úřad.
Pročtěte články zde:
http://www.jakpodnikat.cz/podnikani-zivnosti.php
IP zaznamenána
Stran: [1]