Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: OSVČ a konec studia  (Přečteno 1184 krát)

Alistair

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
OSVČ a konec studia
« kdy: Květen 17, 2013 »

Dobrý den,
potřeboval bych poradit se zásadní věcí. Jsem studentem vyšší odborné školy a podnikám (provozuji internetový obchod). Ale letos se studiem končím, proto bych potřeboval vědět co dělat dál. Moje zisky nejsou příliš vysoké (když odečtu náklady tak cca 2500 Kč měsíčně). Je nějaká možnost jak si tento příjem udržet abych \"nezkrachoval\" na zálohách na sociální a zdravotní? Jde například být na úřadu práce a zároveň takto v malém podnikat? Nebo co byste mi poradili v této situaci dělat?

Potom bych také potřeboval poradit, když se jedná o vyšší odbornou školu, kdy musím ukončení studia nahlásit? Stačí to až v srpnu?

Předem děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
OSVČ a konec studia
« Odpověď #1 kdy: Květen 20, 2013 »

Není možné být na ÚP a zároveň podnikat. Příjem z podnikání si můžete udržet za předpokladu, že si najdete zaměstnání, třeba jen na zkrácený úvazek, a zároveň budete podnikat.

Pokud budete celý červenec a srpen podnikat nebo budete zaměstnaný, tak jste byl studentem jen do konce června. Jestliže přerušíte výkon samostatné výdělečné činnosti alespoň na část července a srpna (nebo budete zaměstnán je po část července a srpna), pak jste studentem až do konce prázdnin.
IP zaznamenána
Stran: [1]