Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: daň z příjmu  (Přečteno 1285 krát)

JitkaZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
daň z příjmu
« kdy: Duben 24, 2013 »

Dobrý den,
jsem OSVČ a zároveň zaměstnaná, manžel přerušil svou živnost, teď je na úřadu práce. Uplatňuji výdaje procentem a chci na manžela jako na spolupracujícího převést cca 80.000 příjmů po odečtení výdajů. Stačí když se manžel přihlásí jen na 2 měsíce jako OSVČ a jinak zůstane na úřadu práce?
Bude mi za letošní rok vyplacen daňový bonus u zaměstnavatele, tj. že podepíšu příští rok v únoru zaměstnavateli přiznání k dani z příjmů ze závislé činnosti a vyplatí mi ho za celý rok v březnové výplatě?  
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daň z příjmu
« Odpověď #1 kdy: Květen 07, 2013 »

K převedení cca 80 000 zisku stačí, když se manžel přihlásí jako spolupracující osoba na 2 měsíce (můžete převést 2 * 45 000).

Jestliže jste OSVČ, tak nemůžete příští rok požádat zaměstnavatele o roční zúčtování, ale budete si muset sama podat daňové přiznání. Nárok na daňové zvýhodnění na vyživované děti budete mít za předpokladu, že daňový základ z podnikání bude nižší než 50% celkového základu daně. Pokud převedete na manžela alespoň 48 tis. Kč, tak by si mohl nárok uplatnit manžel.
IP zaznamenána

JitkaZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
daň z příjmu
« Odpověď #2 kdy: Květen 24, 2013 »

A manžel by si mohl ve svém přiznání nárokovat daňový bonus za celý rok na 3 děti?Děkuji za odpověď. Jitka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daň z příjmu
« Odpověď #3 kdy: Květen 24, 2013 »

Ano.
IP zaznamenána
Stran: [1]