Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Datum zdanitelného plnění na faktuře  (Přečteno 7118 krát)

olda2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« kdy: Duben 07, 2013 »

Jako vedlejší samostatně výdělečnou činnost provádím opravy el. zařízení. Opravy provádím pro firmu, na kterou pak vystavuji fakturu, ke které přikládám montážní listy k jednotlivým opravám. Na opravy, které jsem dle datumů na montážních listech provedl v březnu jsem vystavil fakturu s datumem vystavení a zdanitelného plnění 1.4.2013.
Dle účetní z té firmy je to špatně a faktura musí mít březnový datum, když jsou montážní listy z března. Je to pravda?. Doteď jsem měl za to, že fakturu můžu vystavit kdykoliv.
děkuji Olda
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #1 kdy: Duben 08, 2013 »

Dobrý den, dle mého názoru smí být datum vystavení faktury dubnové, ale pokud práce byla provedena v březnu, datum uskutečnění zdanitelného plnění musí být březnové, musí souhlasit s daty na montážních listech. Že bude datum vystavení a datum uskutečnění rozdílné nevadí. Jana
IP zaznamenána

Jana158

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #2 kdy: Duben 14, 2013 »

Zaroven by faktura (resp. danovy doklad) mela byt vystavena nejpozdeji 15ty den od zdanitelneho plneni.
IP zaznamenána

olda2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #3 kdy: Květen 08, 2013 »

Dobře, děkuji za odpovědi. Přiznání k dph podávám čtvrtletně. Je nutné tohle dodržet i když se nejedná o přechod z jednoho čtvrtletí do druhého? (např. lze montážní listy s datumem 28.4 vyfakturovat  s datem vystavení faktury i datem zdanitelného plnění např. 10.května)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #4 kdy: Květen 09, 2013 »

Pokud byla oprava dokončená v dubnu, tak by měl být DUZP také dubnový. Ale během čtvrtletí se nic strašného neděje. DPH přiznáte a odvedete v rámci čtvrtletí včas. Druhá strana si může uplatnit nárok na odpočet až v následujícím měsíci, kdy má v držení daňový doklad.
IP zaznamenána

ivana

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 110
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #5 kdy: Říjen 02, 2014 »

Dobrý den, prosím o radu.
Dodavatel mi zaslal fakturu za služby v tuzemsku s datumem vystavení 22.9., zdanitelné plnění 31.8.
Stále platí, že daňový doklad musí být vystavený do 15 dnů od zdanitelného plnění...?
Mám požádat o opravu faktury?
Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #6 kdy: Říjen 02, 2014 »

Daňový doklad má být vystaven do 15 dnů od zdanitelného plnění podle §28/3 ZDPH. Nedodržení tohoto ustanovení ze strany dodavatele není dle mého názoru důvodem k žádosti o opravu faktury.
IP zaznamenána

ivana

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 110
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #7 kdy: Říjen 02, 2014 »

Děkuji za odpověď... takže fakturu můžu zaúčtovat a uplatnit odpočet ? Co na to FÚ při případné kontrole...uzná mi tento odpočet DPH?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #8 kdy: Říjen 02, 2014 »

Dodavatel pouze vystavil DD později, než měl, to je jeho problém. Pozdě vystavený doklad není důvod k neuznání nároku na odpočet. Stejně máte nárok na odpočet až v září, kdy máte v držení daňový doklad, takže je celkem jedno, zda jej dodavatel vystavil 15. 9. nebo 22.9.2014.
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #9 kdy: Říjen 07, 2014 »

Prosím o radu... jsme čtvrtletní plátci DPH, poskytovali jsme služby v září a práce se dokončila v říjnu. DUZP i datum vystavení bude až v říjnu, ale neměla bych to správně rozdělit na září a říjen? Takhle totiž odvedu daň až búhví kdy - ve 4.q. Jinak odběratel to chce vystavit až v říjnu vše dohromady. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #10 kdy: Říjen 07, 2014 »

Pokud nemáte smluvně sjednáno např. dílčí plnění, tak není důvod rozdělovat na září a říjen. Daň odvedete až ke dni zdanitelného plnění, tedy v říjnu.
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
Datum zdanitelného plnění na faktuře
« Odpověď #11 kdy: Říjen 08, 2014 »

Děkuji paní Zdeno.
IP zaznamenána
Stran: [1]