Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dodatečné daňové přiznání  (Přečteno 1698 krát)

Vlastina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
dodatečné daňové přiznání
« kdy: Duben 06, 2013 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, vedu daňovou evidenci, uplatňuji výdaje % z příjmu a přišla jsem  v březnu 2013, že jsem zaúčtovala
2x stejnou přijatou fakturu za leden 2012 a uplatnila DPH. Jaké mám podat daňové přiznaní (opravné, dodatečné, nebo to mám zahrnout do daňového příznaní za I.Q 2013)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Duben 06, 2013 »

Správně byste měla podat dodatečné přiznání za 1. Q 2012, doplatit dlužnou daň a případný úrok z prodlení (do 200 Kč se nevyměřuje). Pokud zahrnete do 1. Q 2013 a FÚ na to při kontrole přijde, tak vám doměří daň, úrok z prodlení a penále. Rozhodovala bych se podle výše dlužné částky.
IP zaznamenána

ivana

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 110
dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #2 kdy: Červenec 21, 2013 »

Dobrý večer,
mám podobný problém...Do DPH za 1.Q 2013 jsem omylem zaúčtovala přijatou fakturu ze dne 4.4.2013. Budu podávat dodatečné přiznání, FÚ doměří určitě penále za pozdní úhradu... Podnikatel mi však ještě donesl doklad z března 2013 - přijatou fakturu, který zapomněl dodat v 1.Q...  chci zeptat, zda můžu tento doklad také zahrnout do dodatečného DPH, tím by se částka k doplacení snížila a doměřené penále by bylo zřejmě nižší... Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #3 kdy: Červenec 21, 2013 »

Ano, březnový doklad můžete také zahrnout do dodatečného přiznání.
IP zaznamenána

Evka5

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #4 kdy: Srpen 20, 2013 »

Naše firma dostala zálohu na finanční bonus. Tento bonus je vázán na odběr určitého množství piva za určené období. Po ukončení tohoto období bude vyhodnoceno, zda nám nárok na finanční bonus skutečně vznikl a bude nám vystaven dobropis. Jedná se mi o to, zda budu odvádět DPH z přijaté zálohy na finanční bonus nebo zda odvedu DPH až po vystavení opravného daňového dokladu. Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána
Stran: [1]