Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Danove priznani a pohledavky  (Přečteno 542 krát)

Radex

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Danove priznani a pohledavky
« kdy: Únor 24, 2013 »

Dobry den,

zivnostenske opravneni mam od 15.10. 2012, zahajeni podnikani od 1.11.2012., takze se chystam podat svoje prvni danove priznani v zivote. V prosinci 2012 jsem vystavil pouze jednu fakturu, ktera vsak byla zaplacena zakaznikem az v lednu 2013. Predpokladam, ze to bude az prijem za rok 2013, tedy v r. 2012 budu uvadet v danovem priznani nulovy prijem.

Mel jsem urcite vydaje, nakupoval jsem pocitac a software, avsak nic z toho neprekrocilo 40tisic Kc, domnivam se vsak, ze to naplnuje definici zasob (drobny majetek).
V priloze 1, cast 2D je tabulka pro poplatniky, kteri vedou danovou evidenci podle paragrafu 7b. Protoze hodlam uplatnovat vydaje pausalem, domnivam se ze nemam povinnost tuto tabulku vyplnit. Domnivam se spravne a nemusim zde vyplnovat ani pohledavku (nezaplacenou fakturu) ani zasoby (drobny majetek)?

Druha otazka se tyka DPH. v polovine roku 2013 se chci stat platcem DPH. Budu moci v prvnim danovem priznani uplatnit odpocet dane za drobny hmotny majetek, ktery jsem poridil jeste jako neplatce na svoje ICO, ovsem pred oficialnim zacatkem podnikani (v case mezi 15.10. a 1.11.2012)?

Dekuji .
IP zaznamenána
Stran: [1]