Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPČ, zaměstnanecký poměr a sleva na dani  (Přečteno 2226 krát)

jolly_joker_iii

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Zdravím. Mám 2 DPČ u stejného zaměstnavatele - každá na 1/2 úvazku a každá na více než 5000 hrubého. U jiného zaměstnavatele mám smlouvu na dobu určitou na 1/4 úvazku a podepisoval jsem \"růžový formulář\". Mohu uplatnit slevu na dani (konkrétně úrok z hypotéky) pro celé příjmy, nebo jen u základu daně ze zaměstnaneckého poměru? Než s tím půjdu k daňovému poradci, chtěl bych mít jasno. Díky za radu...
Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPČ, zaměstnanecký poměr a sleva na dani
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2013 »

Slevy můžete uplatnit ke všem příjmům, které byly zdaněny zálohovou daní. To znamená k příjmům od zaměstnavatele, u kterého jste podpesal růžový papír a k příjmům z DPČ, které přesáhly 5 tis. Kč měsíčně a byly proto zdaněné zálohovou daní i bez podpesaného prohlášení.
IP zaznamenána

Renata3888

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPČ, zaměstnanecký poměr a sleva na dani
« Odpověď #2 kdy: Srpen 22, 2013 »

Zdravím,mám dvě různá zaměstnání na 1/2 úvazku,oba zaměstnavatelé chtějí vyplnit růžový formulář ,můžu ho vyplnit u obou nebo ne?
taky se chci zeptat jestli musím udávat jednomu ze zaměstnavatelů že pracuji i jinde? a jak je to z daní  z příjmu,má mě to nějak ,,zatěžovat\" ? děkuji za radu Renata
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPČ, zaměstnanecký poměr a sleva na dani
« Odpověď #3 kdy: Srpen 25, 2013 »

Můžete podepsat jen u jednoho zaměstnavatele, nelze mít podepsáno u 2 zaměstnavatelů současně. Nemusíte zaměstnavateli sdělovat, že pracujete i jinde - platí za předpokladu, že zaměstnavatelé mají odlišný předmět činnosti.

Měsíční srážky a odvody daně z příjmů zajistí zaměstnavatelé. Vás by to zatížilo v případě, že byste měla souběžné příjmy zdaněné zálohovou daní, což zakládá povinnost podat daňové přiznání. U zaměstnavatele, kde jste podepsala prohlášení, budou všechny příjmy zdaněny zálohovou daní. U zaměstnavatele, kde jste nepodepsala, budou zdaněny zálohovou daní příjmy nad 5 tis. Kč měsíčně, (příjmy do 5 tis. Kč budou zdaněné srážkovou daní, kvůli nim nemusíte podávat přiznání a pokud byste z jiného důvodu podala, tak je do přiznání neuvádíte).
IP zaznamenána
Stran: [1]