Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přídavky na dítě a daňové slevy na dítě  (Přečteno 1022 krát)

dat

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,
v roce 2012 jsem si ohlásil volnou živnost (v polovině dubna), vedlejší činnost. Jsem student. Žiji s rodiči a jedním sourozencem (studentem, 18 let). Můj příjem za rok 2012 nepřesáhl 10 000 Kč.

1) Má nějaký vliv skutečnost, že jsem začal podnikat a jsem OSVČ na slevy na daních u výplat rodičů ? (nejsou podnikatelé)

2) Mám nárok na přídavky na dítě? (Zjišťoval jsem si, že s tím asi souvisí překročení životního minima. Do výpočtu se musí k příjmům rodičů přičíst i moje příjmy nebo ne?)    

Prosím o nějaké vysvětlení a děkuji za odpověď.

Přeji hezký den.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přídavky na dítě a daňové slevy na dítě
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2013 »

1) Rodiče mohou uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě bez ohledu na jeho výdělečnou činnost. Dítko si klidně může vydělat víc než oba rodiče dohromady, důležité je, aby plnilo podmínky podle ustanovení § 35c zákona o daních z příjmů (dítě vlastní, osvojené, dítě druhého z manželů, žijící v domácnosti, přechodný pobyt např. na koleji nehraje roli, nezletilé nebo student do 26 let), výdělečná činnost dítěte není omezující podmínkou.

2) Nevím to jistě, ale myslím, že se do příjmů rodiny započítávají i příjmy dítěte.
IP zaznamenána
Stran: [1]