Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Možnost práce jako manikérka na dohodu o provedení práce  (Přečteno 1319 krát)

Helga23

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, mám možnost pracovat jako manikérka v salonu, ale chci nejdříve začít na dohodu o provedení práce, získat tím praxi a poté si založit ŽL. Chci se zeptat, jestli je to možné takto udělat a za jakých podmínek. Rekvalifikační kurz mám. Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Možnost práce jako manikérka na dohodu o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: Listopad 22, 2012 »

Dobrý den, je  možné  takto postupovat, sepište dohodu o provedení práce, podmínky si domluvíte se zaměstnavatelem. Důležité je dodržet 300 hodin za rok, a pokud jste teď na pracáku, tak nejpozději v den podpisu dohody tuto skutečnost ohlásit na ÚP.
Výdělek do deseti tisíc na dohodu podléhá jen dani /srážková či zálohová/, pokud měsíční výdělek přesáhne deset tisíc, odvádí se  i sociální a zdravotní pojištění. Asi je také důležitý zdravotní průkaz. Jana
IP zaznamenána

Helga23

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Možnost práce jako manikérka na dohodu o provedení práce
« Odpověď #2 kdy: Listopad 23, 2012 »

Děkuji. Ještě se zeptám, zda mě zaměstnavatel musí přihlásit na finanční úřad ohledně daně z příjmu. Dále paní, která mě chce zaměstnat, řekla jistá úřednice, která u ní byla jako zákaznice, že když mě zaměstná na Dohodu o provedení práce hrozí ji pokuta. Dále jí řekla, že nesmím brát od zákaznic peníze. Zdá se mi to jako nesmysl. Jsem totiž bývalá podnikatelka - měla jsem obchod a i já zaměstnávala lidi na Dohodu, stáli za pultem a kasírovali. Ale je to již 7 let a za tu dobu se přece jen něco změnilo.
IP zaznamenána
Stran: [1]