Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: auto které není součástí OM  (Přečteno 1431 krát)

Kralik36

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
auto které není součástí OM
« kdy: Říjen 31, 2012 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat protože jsem se poněkud ztratil ve všech radách a nejsme ji jist jestli vše chápu správně. Mám auto které není vloženo do OM, pokud se přihlásím k silniční dani, mohu si si dát do nákladů paušální odpis 4000kč pokud používám auto i soukromým účelům. tato částka je včetně PHM, nebo si můžu ještě odečíst náklady na PHM? A zaplacení silniční daně patří do nákladů nebo ne?

Děkuji
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
auto které není součástí OM
« Odpověď #1 kdy: Listopad 01, 2012 »

Paušální částka 4000 Kč je včetně PHM a parkovného. Silniční daň si můžete dát do výdajů.Jelikož není auto v OM, žádné jiné výdaje nelze uplanit.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
auto které není součástí OM
« Odpověď #2 kdy: Listopad 01, 2012 »

Ještě doplním : Výše uvedené se týká případu, kdy není vedena kniha jízd. Pokud by byla kniha jízd vedena, je možné uplatnit ve výdajích částku ve  
                       výši sazby základní  náhrady za používání sil.motor.vozidel, která pro rok 2012 činí 3,70 Kč/km.


Paušální částka 4000 Kč nahrazuje výdaje za PHM + parkovné .
IP zaznamenána

Kralik36

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
auto které není součástí OM
« Odpověď #3 kdy: Listopad 01, 2012 »

Děkuji za odpověď, znamená to tedy že pokud povedu knihu jízd mohu si odečíst měsíční paušál za měsíc 4000kč a ještě navíc i 3,70 za kilometr?
Jěště by mě zajímalo jak je to s přívěsem za OA je tm taky nejaký paušál nebo to nelze?
IP zaznamenána
Stran: [1]