Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: vysoký nadměrný odpočet  (Přečteno 1007 krát)

michael.osc

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
vysoký nadměrný odpočet
« kdy: Září 23, 2012 »

Dobrý den, měl bych prosbu, pročítal jsem tady příspěvky, ale nenašel jsem úplně odpověď na můj problém. Podnikám v pneumatikách a v tomto kvartále 3Q/2012 jsem nakoupil na zimní sezonu poměrně hodně zásob. Vychází mi tak nadměrný odpočet ve výši cca 40 tis. Kč. Chtěl jsem se zeptat, jak mám postupovat. Faktury mám, to je v pořádku, ale jde mi o to, že pokud jsem měl v min. nadměrné odpočty, tak většinou byly tak do 15 tis Kč a v následujícím kvartále jsem měl vždy větší doplatky než odpočty v kvartále minulém. Ale teď jsem nakoupil zimních pneumatik nějak moc. Chci se jen zeptat, jak v tomto případě mám postupovat, protože tak vysoký odpočet jsem ještě nikdy neměl. Jestli mám k přiznání DPH přidat okopírované faktury, kterých je ale tak cca 20 ks nebo zda mohu požádat o neposílání vratky DPH a použití na platbu DPH za 4Q. Jde o to, že za ten 4Q se to zase vyprodá. A třeba min.rok jsem doplácel DPH za 4Q/2011 ve výši  59 tis Kč. Jde mi hlavně o to, abych při tom stresu který z příchodem zimy nemusel ještě řešit běhání na FU s dokazováním nadměrného odpočtu. Moc moc děkuji za radu!
IP zaznamenána

michael.osc

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
vysoký nadměrný odpočet
« Odpověď #1 kdy: Září 23, 2012 »

Ještě mě napadlo, jestli bych ty faktury nemohl dát do dalšího kvartálu a uplatňovat odpočet až ve 4Q, ale to už by asi bylo proti zákonu o držení dokladu, který platí od 1.4.2011? Nebo ne? Mockrát děkuji!
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
vysoký nadměrný odpočet
« Odpověď #2 kdy: Září 23, 2012 »

Dobrý den.
Můžete za 3. čtvrtletí uplatnit nárok na odpočet jenom  z takového množství faktur, aby vznikla daňová povinnost např několik stokorun. Ve 4. Q uplatníte zbytek a pokud, jak píšete, budete mít uskutečněná plnění, tak daňová povinnost se Vám sníží o ten nárok z faktur za 3.Q.
Zmínka o držení dokladu se týká případu, kdy např. zdanitelné plnění nastalo 29.6. ale fakturu jste obdržel až 5.7., tak nemůžete nárokovat odpočet za 2.Q, ale až za 3.Q. Ale toto není Váš případ, Vy máte nárok na uplatnění odpočtu 3 roky.
IP zaznamenána
Stran: [1]