Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: JSD a DPH  (Přečteno 3849 krát)

Forum

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 57
JSD a DPH
« kdy: Září 10, 2012 »

Dobrý den,

poprvé jsem dovezl zboží mimo EU. Na JSD je několik údajů a potřeboval bych vědět, jakou položku určit pro výpočet DPH:
Položka 42 - Cena za položku: 24.345 Kč
Položka 46 - Statistická hodnota: 33.895 Kč

Poté je tabulka Výpočet poplatků:
Druh: A00, Základ pro vyměření poplatku: 31.030 Kč, Sazba: 0%, Částka: 0 Kč, ZP: H
Druh:       , Základ pro vyměření poplatku: 33.895 Kč, Sazba: 14%, Částka: 4.745,30 Kč, ZP:

Jedná se o zboží bez cla, se 14% sazbou. Mé otázky jsou dvě:
1 - Proč se pro výpočet DPH používá \"Statistická hodnota\" a nikoli \"Cena za položku\"? (což je výsledek platby v USD*směnný kurz - položka 23 a většinou je tento kurz méně výhodný, než skutečný kurz, za který jsem pořídil zboží a tedy na tom tratím).
2 - Ale hlavně, jaký základ daně uvést do účetního programu? 24.345 Kč - což je skutečný náklad nebo 33.895 Kč, což je jakási statistická hodnota? Ptám se na to z toho důvodu, že při vyplňování Přiznámí k DPH mi nepříznivě ovlivňuje základ daně řádek 44. Proč uvádět o cca 10.000 Kč větší základ, když jsem skutečně zaplatil méně?

Snad je to jasné, moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Forum

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 57
JSD a DPH
« Odpověď #1 kdy: Září 25, 2012 »

Nikdo netuší??
IP zaznamenána

aneleh.m

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
JSD a DPH
« Odpověď #2 kdy: Říjen 25, 2012 »

Dobrý den,
prosím o radu a nebo o potvrzení, že vykazujeme správně.
Ze státu mimo EU je dovozen diagnostický přístroj FScan - viz: www.irisdiagnostika.eu/fscan-touch.html
Přístroj je dovezen spediční firmou a řádně proclen, i když celní správa vykazuje DPH 0%.
Při prodeji na FSan je přiřazena sazba 14% jako zdravotní prostředek.
Klientům, kteří přístroj používají jen ke svým soukromým účelům, tak se účtuje 20%.

Děkuji za názor
Aneleh
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
JSD a DPH
« Odpověď #3 kdy: Říjen 28, 2012 »

Když si jdete do krámu koupit rohlík, ptají se vás, k jakým účelům jej použijete, a podle toho stanoví sazbu daně?
IP zaznamenána

Zdeněk S.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
JSD a DPH
« Odpověď #4 kdy: Leden 21, 2013 »

Odkazuji se na první dotaz ...
Jak jste to nakonec vyřešili?
Mám totiž nyní stejný problém:

Výpočet poplatků:
Základ pro vyměření poplatku: 186.654 Kč, Sazba: 16%, Částka: 29.865 Kč (toto je vyměřené clo)
Základ pro vyměření poplatku: 257.295 Kč, Sazba: 14%, Částka: 36.021,30 Kč (to by mělo být DPH)

Mám se přidržet toho spodníhořádku s těmi nesmyslnými hodnotami?
IP zaznamenána

Forum

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 57
JSD a DPH
« Odpověď #5 kdy: Leden 21, 2013 »

Ano, já to tak dělám. Bylo mi řečeno, že celní hodnota je vždy vyšší. Tzn. v mém případě neplatím clo, jen DPH. Tedy do účetnictví dám základ daně (u Vás tedy 257.295 Kč) a vyplním vyměřené DPH (u Vás 36.021,30 Kč). Z toho vyjde i částka s daní. Plus vy si tam přidáte do účetnictví ještě 29.865 Kč jako clo.
IP zaznamenána

Zdeněk S.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
JSD a DPH
« Odpověď #6 kdy: Leden 21, 2013 »

Děkuji za bleskovou odpověď!

Takže to znamená. že přednost má ta statistická hodnota! Nikoli hodnota zboží ...
Snažil jsem se přijít na to, jak na tu hodnotu ti celníci přijdou, ale nepovedlo se mi to rozkrýt.

(Nepoužíváte také program Účto od Tichého?)
IP zaznamenána

Forum

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 57
JSD a DPH
« Odpověď #7 kdy: Leden 21, 2013 »

Tak to já také netuším, protože mi ty jejich hodnoty pak zbytečně zvyšují základ pro DPH, ale asi na to mají nějaké tabulky či co...
Používám PROFIT a jsem s ním moc spokojený.
IP zaznamenána
Stran: [1]