Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: cpostup při zdanění příjmu z pronájmu  (Přečteno 1821 krát)

majinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
cpostup při zdanění příjmu z pronájmu
« kdy: Červenec 10, 2012 »

Dobrý den,
jsem OSVČ, mám příjmy z podnikání dle §7, a příjmy z pronájmu z pole, které není v obchodním majetku dle §9.
Nájemce mi vždy v lednu poslal složenku za předchozí rok na celkovou částku nájmu+daň z nemovitostí.
V roce 2011 došlo ke změně majitele firmy, a složenka za nájem+daň přišla už v měsíci 12/2011.
Takže v jednom účetním roce se sešly dvě platby: za rok 2010 (leden 2011) a za rok 2011 (prosinec 2011).
Jak mělo proběhnout správné zdanění? Děkuji za vaše názory. Majka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
cpostup při zdanění příjmu z pronájmu
« Odpověď #1 kdy: Červenec 10, 2012 »

Předpokládám, že nevedete účetnictví. Příjem z pronájmu zdaníte v období, ve kterém jste jej obdržela, tedy oba nájmy v roce 2011.
IP zaznamenána

majinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
cpostup při zdanění příjmu z pronájmu
« Odpověď #2 kdy: Červenec 10, 2012 »

Vedu DE. Bohužel jsem ten uhrazený nájem+daň nezahrnula do daňového přiznání z rok 2011, a poplatník si stihl složenku vybrat 22/12/2011 a dodal ji až s letošními doklady. Mám podat dodatečné daňové přiznání ?
Je příjmem celá částka (16000), nebo pouze část nájemného (8466)? Moc děkuji. Majka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
cpostup při zdanění příjmu z pronájmu
« Odpověď #3 kdy: Červenec 10, 2012 »

Celá částka 16 000 Kč je příjmem. Měla byste podat dodatečné přiznání za rok 2011. Zkuste si propočítat, jak to pohne s výslednou daní, zvýšení daně by mohla pokrýt nějaká nevyužitá sleva.
IP zaznamenána
Stran: [1]