Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: chybné DIČ  (Přečteno 1115 krát)

Lucka D.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
chybné DIČ
« kdy: Červen 25, 2012 »

Dobrý den,prováděli jsme práce v tuzemsku pro německou firmu,fakturovali jsme v režimu PDP.Do výpisu z evidence se mi promítlo DIČ DE.....
Formulář takto nelze odeslat .Jaký má být správný postup?

Moc děkuji předem za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
chybné DIČ
« Odpověď #1 kdy: Červen 25, 2012 »

Jestli jste fakturovali stavební práce, tak formulář nelze odeslat proto, že režim PDP lze použít jen mezi tuzemskými plátci.
Německá firma se měla registrovat v ČR:
§ 94 odst. 16 zákona o DPH:
(16) Osoba registrovaná k dani v jiném členském státě nebo zahraniční osoba povinná k dani, kterým je poskytnuto plnění podle § 92a, s místem plnění v tuzemsku, se stávají plátcem dnem poskytnutí tohoto plnění.
IP zaznamenána

Lucka D.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
chybné DIČ
« Odpověď #2 kdy: Červen 26, 2012 »

Vycházela jsem při fakturaci z Vaší odpovědi - viz. níže uvedené a zároveň jsem si ověřovala na FÚ.Mělo by tedy být správně s PDP. Bohužel jak postupovat při vyplnění Výpisu z evidence mi neporadili ani na FÚ.



Pokud nejdou registrováni k DPH v jiném členském státě, tak bych vystavila fakturu s DPH.

Pokud jsou registrováni k DPH v EU, tak se přijetím vaší služby stali šťastnými CZ plátci, v tom případě bych fakturovala v režimu PDP.

Kopíruji příslušnou část textu z Informace GFŘ a MF k režimu přenesení daňové povinnosti na DPH ve stavebnictví, kterou si můžete přečíst zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl ? 14310.html
Pro případy, kdy příjemce stavebních a montážních prací poskytnutých v tuzemsku je sice český neplátce, ale jde o osobu registrovanou k DPH v jiném členském státě nebo zahraniční osobu, je nutné upozornit na ust. § 94 odst. 16 zákona o DPH. Podle tohoto platí, že takováto osoba registrovaná k dani v jiném členském státě nebo zahraniční osoba povinná k dani, se coby příjemce tuzemských plnění zahrnovaných pod režim přenesení daňové povinnosti stává ze zákona českým plátcem a to již dnem poskytnutí předmětného plnění.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
chybné DIČ
« Odpověď #3 kdy: Červen 26, 2012 »

Objednatel se měl zaregistrovat k DPH. Jestliže tak neučinil (abyste mohla přenést daňovou povinnost na jeho CZ DIČ), tak ho asi těžko přinutíte.  Zkusila bych se domluvit s odběratelem, jestli je ochoten doplatit DPH a opravila bych původní fakturu na klasickou fakturaci s daní jako pro tuzemského neplátce. Není to sice správný postup, ale co jiného s tím?
IP zaznamenána
Stran: [1]