Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Expozice hadů jak na to?  (Přečteno 1037 krát)

daboia

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Expozice hadů jak na to?
« kdy: Březen 31, 2012 »

Dobrý den,
chtěl bych si otevřít expozici nejjedovatějších hadů světa, zhruba před rokem jsem se na to ptal na živnostenským úřadě, tam mi bylo sděleno že mi stačí volná živnost 5. Chov zvířat a jejich výcvik (s výjimkou živočišné výroby) a 73. Provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcí a hotovka jo byl by to vedlejšák. Do téhle chvíli to řeším projekt, projít přes hygienu, požárníky, veterinu pak stavební úřad rekolaudace prostor na provozovnu a pak živnosťák a je to, ALE......

nedávno mi kolega poslal tohle...162/2003 Sb.
ZÁKON
ze dne 18. dubna 2003
o podmínkách provozování zoologických zahrad a o změně některých zákonů

Základní pojmy
(1) Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) zoologickou zahradou trvalé zařízení, v němž jsou chováni a po dobu nejméně 7 dnů v
kalendářním roce vystavováni pro veřejnost volně žijící živočichové, popřípadě též zvířata domácí,
b) posláním zoologických zahrad je v souladu s právem Evropských společenství1) přispět k
zachování biologické rozmanitosti volně žijících živočichů jejich chovem v lidské péči, se
zvláštním zřetelem na záchranu ohrožených druhů, jakož i výchova veřejnosti k ochraně přírody,
c) zvířetem domácím živočich, který patří k biologickému druhu, jenž vznikl činností člověka
domestikací a žije převážně v přímé závislosti na péči člověka, případně druhotně zdivočelý
živočich původně domestikovaného druhu nebo poddruhu,
d) volně žijícím živočichem jedinec takového živočišného druhu, jehož populace se udržuje anebo
udržovala, v případě druhů v přírodě nezvěstných nebo vyhynulých, v přírodě samovolně; může jít i
o jedince chovaného v lidské péči anebo závislého na péči člověka,
e) druhem systematický druh a poddruh nebo geograficky oddělená populace,
f) akváriem zařízení, v němž se chovají ryby a další vodní živočichové, s výjimkou savců a ptáků,g) teráriem zařízení, v němž se chovají plazi, obojživelníci a další živočichové, s výjimkou savců a
ptáků a vodních živočichů,
h) provozovatelem právnická nebo fyzická osoba, která zoologickou zahradu provozuje podle
tohoto zákona.

(2) Pro účely tohoto zákona se za zoologickou zahradu nepovažují
a) cirkusy a podobná zařízení zaměřená na předvádění drezúry zvířat,
b) obchody se zvířaty provozované podle zvláštních právních předpisů,2)
c) akvária, terária, expozice a jiná výstavní zařízení, která chovají méně než 20 druhů volně žijících
savců a ptáků, jsou-li součástí zařízení, jehož hlavní činností není vystavování volně žijících
živočichů pro veřejnost,
d) zařízení pro chov a držení živočichů, která slouží ke zvláštním účelům, zejména záchranné
stanice, záchranná centra, zařízení pro chov zvěře a farmové chovy,3)
e) zařízení pro chov a držení volně žijících živočichů, které chová méně než 20 druhů volně žijících
savců a ptáků, přičemž tyto živočichy vystavuje veřejnosti bezplatně, a to především za účelem
výchovy nebo poučení veřejnosti tím, že poskytuje informace o vystavených druzích, jejich
přírodních stanovištích a úloze v ekosystémech.


a teď jsem celkem zmatenej jestli jsem se dal tím správným legálním směrem.

Děkuji za veškeré reakce
Sedláček
IP zaznamenána

daboia

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Expozice hadů jak na to?
« Odpověď #1 kdy: Duben 01, 2012 »

Zdravím,
vidím že se tady žádné reakce nedočkám.....jsem tu novej, ale na jiných diskuzích (zaměření na něco jiného, ale myslel jsem že to tady krapet jede, ale omyl) to funguje úplně jinak....
Pořeším to někde jinde,
S pozdravem Sedláček
IP zaznamenána
Stran: [1]