Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Školní praxe  (Přečteno 1678 krát)

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Školní praxe
« kdy: Březen 12, 2012 »

Dobrý den,

kamarádka mého syna chce u nás dělat praxi v administrativě, jedná se o 5denní školní praxi.
Dohodli jsme se, že praxe bude neplacenná, může to takto být?

Dočetla jsem se, že žákům náleží odměna za produktivní činnost ve výši nejméně 30% z minimální mzdy tzn. 14,50 Kč/hod. Je toto nutné? Pokud ano jak postupovat při vztahu zaměstnavatel vs. čssz? aby bylo vše správně.

Děkuji moc, Z.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Školní praxe
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2012 »

Je potřeba uzavřít dohodu o provedení práce v tomto případě? Děkuji za názory jak na to.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Školní praxe
« Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2012 »

Já si nemyslím, že je potřeba uzavírat nějaký druh pracovního poměru. Co si budem povídat, pro Vás to bude spíš přítěž, vymýšlet studentce práci....záleží, jak bude napsána    smlouva o zprostředkování praxe ze školy.
Předem si zjistěte, jak je to s případným úrazem, a jinak bych neřešila, nic neplatila, žádná smlouva...  můj názor. Jana
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Školní praxe
« Odpověď #3 kdy: Březen 18, 2012 »

Jano, díky za názor.
IP zaznamenána

simmka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Školní praxe
« Odpověď #4 kdy: Duben 20, 2012 »

Dobrý den,
v květnu k nám nastoupí studen střední školy na praxi po dobu 10 dní, ve smlouvě je uvedeno, že nebude vykonávat produktivní práci, tudíž pracuje bez odměny. Mě by zajímalo, zda to musíme někde hlásit nebo je to výhradně na smluvním vztahu mezi námi a školou? Dále by mě zajímalo, jak by se řešil případný pracovní úraz? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána
Stran: [1]