Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přechod z HPP na OSVČ - jak vyplnit bod 37.\"Vyměřovací základ ze zam.\"  (Přečteno 1704 krát)

sh

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobry den,

potrebuji radu ohledne vyplneni bodu 37 \"Vyměřovací základ ze zaměstnání\" v prehledu o prijmech a vydajich OSVC za rok 2011 pro ČSSZ.

Část roku (1.1. - 31.5.) jsem pracoval na HPP (a HPP ukoncil), pote po zbytek roku jsem pracoval pouze jako OSVČ.

Ma se do bodu 37 v prehledu pro CSSZ vyplnit Uhrn zuctovanych prijmu ze zavisle cinnosti a funkcnich pozitku z predesleho zamestnani NEBO se ma vyplnit pouze castka ze zamestnaneckeho pomeru, kterou bych vykonaval SOUCASNE s OSVČ cinnosti (v mem pripade by castka byla 0Kc protoze jsem OSVC a zamestnani nevykonaval soucasne).

Napoveda z pokynu mi moc nepomohla (\"Vyměřovací základ ze zaměstnání ? byla-li OSVČ současně v kalendářním roce zaměstnancem, uvede se úhrn vyměřovacích základů pro placení pojistného zaměstnance.\").

Neni z toho jasne, zda se musi jednat a soucasnou praci na HPP a OSVC nebo staci ze jsem v temze roku separatne vykonaval HPP a OSVC.

V prehledu ZP pro VZP je obdobne policko (řádek 3), u ktereho mam jistotu ze vyplnuji 0 Kč.


Dekuji moc za pripadne odpovedi,

Radek
IP zaznamenána

sh

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Kdyby to nekoho zajimalo, tak z CSSZ jsem ziskal pro vyse popsany pripad tuto odpoved:

\"v přehledu o příjmech a výdajích OSVČ nemusíte vyplňovat bod 37 \'vyměřovací základ ze zaměstnání\'\"
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Dobrý večer. Řádek 37 by mělo smysl vyplňovat jen v případě, že by součet vašich vyměřovacích základů z podnikání a ze zaměstnání přesáhl částku 1 781 280 Kč - dosáhl jste stropu, z vyššího vyměřovacího základu už byste neplatil pojistné. Jestli nepatříte mezi vyvolené, kteří dosahují takto vysokých vyměřovacích základů, tak do řádku 37 zapište nulu.
IP zaznamenána
Stran: [1]