Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přehled OSVČ na ZP -- ukončení OSVČ a přechod na HPP  (Přečteno 1286 krát)

Firestone

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Dobrý den,

v mém případě jsem byl v 01/2011 student a měl jsem k tomu OBZP, 02-05/2011 OSVČ, poté jsem ho přerušil a jsem od 06/2011 zaměstnán (HPP).
Trochu se trápím s vyplněním formuláře pro ZP (Přehled OSVČ za rok 2011) a to konkrétně se těmito body.

a) Řádek 2 (Výdaje za rok 2011) - mám výdaje řešeny paušálem (60%), ale jinak jsem žádné výdaje v rámci OSVČ neměl (jen příjmy), takže do tohoto řádku mám uvést dle DP cifru z přílohy č. 1 DP (102 Výdaje související s příjmy podle § 7 zákona)? Anebo 0 Kč?

b) Řádek 3 (Vyměřovací základ zaměstnance) - minimálně by mělo být 12 370 Kč, anebo když překročím tuto částku při 50% z (příjmy-výdaje), tak uvedu onu vyšší vypočtenou?

c) Řádek 51 (Nová výše zálohy (viz Poučení)) - když jsem ukončil OSVČ, tak co do tohoto pole vlastně uvést? 0 Kč? Anebo něco jiného?

d) Typ zálohy - uvést 0 Kč (pokud jsem to dobře pochopil)?

Děkuji za případnou informaci, je to pro mě celkem španělská vesnice :(
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přehled OSVČ na ZP -- ukončení OSVČ a přechod na HPP
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2012 »

a) zapište výdaje podle daňového přiznání (z řádku 102 přílohy č. 1)

b) tenhle řádek vůbec nevyplňujte, nebo tam opište příjmy z potvrzení o zaměstnání

c) uvedla bych nulu. Stejně nevíte, jakou zálohu byste platil v případě, že byste obnovil živnost. Pokud budete OSVČ hlavní, tak byste platil z minimálního vyměřovacího základu, pokud budete současně zaměstnanec, tak nebudete platit žádné zálohy

d) zapište nulu.
IP zaznamenána

Firestone

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Přehled OSVČ na ZP -- ukončení OSVČ a přechod na HPP
« Odpověď #2 kdy: Březen 11, 2012 »

Paraada! Dekuji mnohokrate za velmi rychlou odpoved!
IP zaznamenána
Stran: [1]