Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dohoda o pracovní činnosti  (Přečteno 1917 krát)

Aknel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dohoda o pracovní činnosti
« kdy: Březen 06, 2012 »

Dobrý večer, měla bych na Vás dotaz ohledně dohody o pracovní činnosti. Studentka VŠ, kterou zakončila 21.6.2010 bakalářskou zkouškou měla dohodu o pracovní činnosti uzavřenou na dobu od 1.1.2010 do 31.8.2010. Jak to bude s uplatněním odpočtu na dítě u rodiče v daňovém přiznání.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2012 »

Aknel, opravdu mluvíme o roce 2010?
IP zaznamenána

Aknel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 08, 2012 »

Dobrý den paní Jano, nejedná se o rok 2010, to byl z mé strany překlep jedná se o rok 2011. Moc děkuji předem za odpověd. Aknel
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #3 kdy: Březen 08, 2012 »

Dobrý den, myslím, že můžete slevu na na dítě uplatnit je za měsíce leden - červen 2011. Nesplňuje podmínku zákona 117/1195 §14 odst 2 b.

b) kalendářní měsíc, v němž dítě ukončilo řádně 10b) studium na vysoké škole, a dále kalendářní měsíc následující po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo řádně 10b) studium na vysoké škole, pokud dítě nevykonává po celý tento měsíc výdělečnou činnost podle § 10 ani nemá po celý kalendářní měsíc nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci,


Jana
IP zaznamenána

Aknel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2012 »

Dobrý den paní Jano, děkuji Vám za odpověd a přeji krásný den.
IP zaznamenána

Aknel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #5 kdy: Březen 08, 2012 »

Ještě jednou dobrý den paní Jano,dívala jsem se do zákona kam jste mne nasměrovala a tam píší, že nesmí po celý kalendářní měsíc /jedná se o ten měsíc 7/11/být výdělečně činná. Na smlouvě má napsáno od 1.1.2011 do 31.8.2011, ale s tím, že rozsah práce činí polovinu fondu pracovní doby t.j. 7,5 směny za měsíc. Chtěla bych se zeptat jestli to má vliv, že dělá v průběhu měsíce jen pár dní nebo ne? Není mi to  jasné. Moc děkuji za odpověd. Aknel
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #6 kdy: Březen 08, 2012 »

No já to chápu tak, že vykonávala v měsíci výdělečnou činnost, a jestli 15 hodin nebo 150 hodin už je nepodstatné. Ale vyčkejte, je to můj názor, třeba Vám tu napíší i  jiní své pohledy na věc.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #7 kdy: Březen 09, 2012 »

Mám stejný názor jako paní Jana.
IP zaznamenána

Aknel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #8 kdy: Březen 10, 2012 »

Děkuji paní Janě i paní Jaromíře. Aknel
IP zaznamenána
Stran: [1]