Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dohoda o PP a OSVČ  (Přečteno 1865 krát)

renata77

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Dohoda o PP a OSVČ
« kdy: Únor 27, 2012 »

Dobrý den,
živnostník pracoval mimo jiné 7 měsíců na dohodu o provedení práce. Když jsem v potvrzení vydělila příjmy odpracovanými měsíci, vyšla mi částka 6 800,- měsíčně. Byla mu stržena daň 7140,- uvedena na řádku 9. a 12. v potvrzení. Pokud je tedy příjem vyšší než 5 000,- měsíčně a poplatník NEPODEPSAL prohlášení, musím uvést příjem do daňového přiznání? Nejsem si teď 100% jistá.
Prosím o radu. Děkuji
Renáta
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Dohoda o PP a OSVČ
« Odpověď #1 kdy: Únor 27, 2012 »

Ano, tento příjem uvedete do DAP a započítáte zaplacenou zálohu na DPFO. Jedná se o příjem ze závislé činnosti dle §6 ZDP.
IP zaznamenána

renata77

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Dohoda o PP a OSVČ
« Odpověď #2 kdy: Únor 27, 2012 »

Moc děkuji za odpověd. Renáta
IP zaznamenána

dana5

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Dohoda o PP a OSVČ
« Odpověď #3 kdy: Březen 10, 2012 »

Dobrý den, prosím o odpověď na tento dotaz: Jak zapsat příjmy do daňového přiznání. Práce jako OSVČ - 4 měsíce v roce 2011. Potom nastoupila do zaměstnání na 2 měsíce na dohodu o provedení práce na zkoušku /nepodepsala prohlášení/  dále jako normální zaměstnanec do konce roku 2011 /podepsala prohlášení/. Dostala 2 potvrzení o zdanitelných příjmech. Jedno ze zaměstnání, a jedno za dve měsíce DPP kde je pouze příjem a sražená daň. Jedná se mi o to, zda do daňového přiznání zahrnout i příjem na DPP.    Moc děkuji za vaše názory   Dana 5
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Dohoda o PP a OSVČ
« Odpověď #4 kdy: Březen 10, 2012 »

Dobrý den.
Do DAP zahrnete i příjem na DPP, pokud příjem činil více než 5000,- Kč za měsíc. Já se domnívám, že ano, a že Vám byla sražena ZÁLOHOVÁ daň, kterou také zahrnete do DAP. Jestli byl příjem nižší, tak Vám byla sražena srážková daň, a tím je daňová povinnost splněna a již neuvádíte do Přiznání.
IP zaznamenána

dana5

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Dohoda o PP a OSVČ
« Odpověď #5 kdy: Březen 10, 2012 »

Moc děkuji za odpověď Dana
IP zaznamenána
Stran: [1]