Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dovoz ojetých automobilů z Německa, DPH a zvláštní režim  (Přečteno 3716 krát)

eva.s

  • Host

Dobrý den, od 1.8. se manžel, překročením obratu, stal plátcem DPH ( osvědčení je již vystaveno s tímto datem ). Manžel začal letos dovážet ojeté osobní vozy z Německa. Jedná se vždy o vozy cca 1 - 2roky staré. Zatím jsme  nakupovali v autosalonech, které pokud vím byly plátci DPH (uváděli registrační číslo). Na některých  dokladech bylo vyčísleno DPH a na některých ne. Předpokládám, že i u nich funguje tzv. zvláštní režim, obdoba našeho par. 90. Jde - li o výkup od neplátce  a salon to dále prodá nám, dph nemá vyčísleno a měl by tuto skutečnost ve faktuře zdůvodnit ( Netuším proč neměli vyčísleno DPH alespoň na přirážce). Toto jsem ale v jejich dokladech nenašla. Pokud kupuji auto, na kterém je možné DPH odpočítat, a já to v Německu využiji, bylo mi řečeno, že doklad bude obsahovat pouze zaplacenou cenu bez DPH a naše registrační čísla, nikoliv už sazbu a vyčíslenou částku DPH. Jak má potom vypadat doklad v případě nákupu auta ve zvláštním režimu ?  Potřebuji toto pohlídat, abychom  tyto vozy klientům zbytečně neprodražovali o DPH. Také by nejspíš tyto přestaly být zajímavé. Daňový poradce mi sdělil, že nezná daňový systém Německa a toto mi neporadí. Děkuji předem za Vaši odpověď.  Eva S.
IP zaznamenána

Michal EcoCars.cz

  • Host
dovoz ojetých automobilů z Německa, DPH a zvláštní režim
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 08, 2008 »

Tak toto je rozhodně zajímavý dotaz. Nás se zatím netýká - máme asistenční dovoz vozidel,ale plánuji rozšíření
na jedno nebo dvě pevná prodejní místa a potom je na čase řešit vše okolo. Takže kdyby někdo znal tu pravou odpověď, rozhodně budu vděčný za každé info, hlavně u zánovních vozů. Děkuji. MK
IP zaznamenána
Stran: [1]