Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: neplatící klient  (Přečteno 6009 krát)

isida

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
neplatící klient
« kdy: Březen 04, 2012 »

Jen chci znát názor někoho kdo se ocitnul v podobné situaci jako já. Mám klienta, kterému vedu účto již 4 roky.Za práci mi vždy zaplatil pozdě,ale zaplatil.Nastal problém v roce 2011, kdy už měl i zaměstnance a daleko více dokladů a práce . Já po něm chtěla zaplatit za pololetí.Vymlouval se, že ať počkám do III. čtrvrtletí, ale zase nic.Tak jsem s ním chtěla ukončit činnost k 31.10.2011. Jen jsem se zase nechala přemluvit ať mu dodělám ještě IV. čtvrtletí, že mi to zaplatí při předání přiznání k DPH.  Takže jsem to zase zpracovala i přiznání k silniční dani a oproti prohlášení, že mi fakturu do 7.2.2012 zaplatí jsem mu DPH  předala včetně dokladů na mzdy na kontrolu na OSSZ. Nezaplatil mi to a jen mi sdělil, že mu jeho nová účetní řekla, ať mi nic neplatí až ona zkontroluje účetnictví a jestli bude vše v pořádku tak mi to zaplatí na účet. Na to jsem reagovala ať mi to jeho nová paní účetní napíše písemně a pošle doporučeně proč tohle chce. Od té doby nic.
Poslala jsem 1. upomínku, 2 upomínku, klient nereaguje na nic. Doklady za rok 2011 mám stále u sebe. Kdo mi poradí co s tím. Moc děkuji všem, kdo mi poradí!!
IP zaznamenána

ema1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 37
neplatící klient
« Odpověď #1 kdy: Říjen 02, 2012 »

Pokud máte uzavřenou mandátní smlouvu, pak jednejte podle smlouvy, pokud ne, pak to bude těžké obzvlášť, pokud už nemáte žádné jeho doklady. Někdy v tomto případě pomůže, když mu do zaplacení pozdržíte předání všech jeho dokladů /není to sice úplně OK, ale je to někdy účinné/.
Domnívám se, že jeho nová účetní do Vašeho předchozího pracovního vztahu s podnikatelem nemá co mluvit. Vy korespondujte pouze s podnikatelem.
Záleží také o jakou částku se jedná, podle toho se obrátit na právníka, že jste mu zpracovávala doklady, prokážete určitě lehce, min. stvrzenkami o přijetí úplat za minulé období.
IP zaznamenána
Stran: [1]