Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zálohy na soc. poj a žádné přijmy  (Přečteno 1168 krát)

Tereza.Kekelova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
zálohy na soc. poj a žádné přijmy
« kdy: Březen 05, 2012 »

Dobrý den, v únoru jsem si nechala vystavit živnostenský list.Živnost mám jako jedinou tudíž hlavní činnost.

Bohužel ale nemám žádné přijmy z podnikání, nechci živnost pozastavit protože už mám rozjednaný business ale než se mi vyplatí může to trvat třeba ještě 2 měsíce. Musím tedy platit zálohy na sociální pojištění? Nejde napsat třeba čestné prohlášení o přijmech? Nechci se kvůli tomu zadlužovat.

Nikdo mi nikde nedokázal poradit, doufám, že vy mi poradíte.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zálohy na soc. poj a žádné přijmy
« Odpověď #1 kdy: Březen 05, 2012 »

Pokud nepřerušíte činnost, tak budete muset platit zálohy (i pojistné) z minimálního vyměřovacího základu a to bez ohledu na výši příjmů. Čestné prohlášení o nulových příjmech nepomůže.

Pokud nejpozději do 8.3.2012 oznámíte své zdravotní pojišťovně a na OSSZ, že jste k 29.2.2012 přerušila výkon samostatné výdělečné činnosti, tak za březen už nebudete muset platit zálohy jako OSVČ. Na zdravotní pojišťovně se zaregistrujte jako osoba bez zdanitelných příjmů, budete platit pojistné 1.080,- Kč měsíčně. Na živnostenském úřadě se přerušení neoznamuje, stačí oznámit pojišťovnám. Za dva měsíce můžete oznámit obnovení činnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]