Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dovoz zboží ze 3. zemí  (Přečteno 1139 krát)

HUSY68

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Dovoz zboží ze 3. zemí
« kdy: Únor 29, 2012 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s registrací plátce DPH pro rok 2012? Jsou nějaké změny pro nákup a dovoz zboží z EU i 3. zemí? Zboží by bylo nakoupeno pro vlastní potřebu i pro další prodej konečnému spotřebiteli. Kdy je tedy nutnost zaregistrovat se jako plátce DPH? Děkuju ,oc za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
Dovoz zboží ze 3. zemí
« Odpověď #1 kdy: Únor 29, 2012 »

Pro rok 2012 žádná změna. Při dovozu zboží se nemusíte povinně registrovat. V případě pořízení zboží z jiného členského státu EU se registrujete ke dni, kdy hodnota pořízeného zboží (bez unijní daně) přesáhla částku 326.000,- Kč.  Pokud byste pořídili nový dopravní prostředek nebo zboží, které je předmětem spotřební daně, tak se stáváte plátci dnem pořízení. Upraveno v § 94 zákona o DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]