Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Minimální zaklad dane  (Přečteno 3286 krát)

Blanka

  • Host
Minimální zaklad dane
« kdy: Listopad 27, 2007 »

Dobrý den,
Jsem OSVČ od lonskeho října ( 2006) Osoby ktere podnikaji a maji malý prijem, maji stanoven minimalni danový zaklad. Zajima mne, zda se jedna o kalendarni  2 roky ( tzn 2006, 2007  bez ohledu na to, ze v roce 2006 se jednalo jen o dva mesice), nebo o opravdove dva roky. Zajima mne, zda se na mne tato povinnost u danoveho priznani již bude vztahovat, nebo by se vztahovala až pristi rok od toho října, pokud tuto povinnost nezruší.



díky předem za odpoved.
IP zaznamenána

Marta

  • Host
Minimální zaklad dane
« Odpověď #1 kdy: Listopad 28, 2007 »

Citace: Blanka
Dobrý den,
Jsem OSVČ od lonskeho října ( 2006) Osoby ktere podnikaji a maji malý prijem, maji stanoven minimalni danový zaklad. Zajima mne, zda se jedna o kalendarni  2 roky ( tzn 2006, 2007  bez ohledu na to, ze v roce 2006 se jednalo jen o dva mesice), nebo o opravdove dva roky. Zajima mne, zda se na mne tato povinnost u danoveho priznani již bude vztahovat, nebo by se vztahovala až pristi rok od toho října, pokud tuto povinnost nezruší.

díky předem za odpoved.
Jedná se o zdaňovací období - ve vašem případě kalendářní rok - tedy o roky 2006 a 2007. V daňovém přiznání za r. 2007 nebudete povinna stanovit minimální základ daně, protože to bude zdaňovací období bezprostředně následující po období, ve kterém jste zahájila podnikání. Od roku 2008 bude tato povinnost zrušena. Pokud by zrušena nebyla, vztahovala by se na vás za celý rok 2008.
IP zaznamenána
Stran: [1]