Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?  (Přečteno 7080 krát)

Oleksandr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34

Dobrý den,
je možné použít pausální výdaje za 2011 rok 60%, a pro rok 2012 podat daňové zprávu s ohledem na běžné výdaje?
Je možne uplatnit takovu změnu každý rok?
Děkuji!
IP zaznamenána

mona29

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2012 »

Dobrý den,

Jestli jsem to pochopila dobře, tak jste pravděpodobně OSVČ.

Takže,jestliže nemáte žádné doklady jako výdej na snížení příjmu fyzických osob za r 2011, můžete použít paušální výdaje za r 2011.

Jestliže tyto doklady budete mít v r 2012 a budou převyšovat 60% náklady, můžete tyto výdaje použít ke snížení příjmu fyzický osob za r 2012.

Tyto změny můžete používat každý rok, zatím, jestli něbudou žádné změny ze strany ministerstva financí.

Poznámka: pozor, jestliže máte nějaký HIM s odpisem nebo jste plátce DPH nesmíte použít paušální výdaje.


S pozdravem

Monika
IP zaznamenána

Oleksandr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #2 kdy: Únor 19, 2012 »

Dobrý den, Monika!
Děkuji Vám, ale ješte jedna otazka:
musí ja nejak informovat Finanční Uřad předem, že v roku 2011, nebo v roku 2012 budu uplatňovat paušální výdaje?
Nebo stači jednoduše uvědet to v Daňovem Přiznání (křižek na Uplatnuji výdaje procentem z přijmu)?

A ještě:
v roce 2010 vědl jednoduše podvojné účetnictvi, měl přijmy a náklady. Ale ne músi byl platit daň, že přijmy byli 150 000 kron za rok. Otazka: jake dodatečne daňove přiznání za rok 2010 musí podat?

Promiňtě prosím moje znalost češtiny.

Děkuji!
IP zaznamenána

martink

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #3 kdy: Únor 19, 2012 »

Dobrý den,

řeším problém. Za rok 2009 jsem uplatňoval paušální výdaje. Zároveň jsem ale počítal s tím, že v dalším roce (2010) budu uplatňovat skutečné výdaje, a proto jsem upravil základ daně o pohledávky. Za rok 2010 jsem ale opět uplatňoval paušální výdaje, ale nepodal jsem dodatečné přiznání za rok 2009, ve kterém bych z něj ty pohledávky opět \"odstranil\".

Již se mi v tom moc nechce šťourat (podávat nyní dodatečná přiznání za roky 2009 - odečíst pohledávky, 2010 - přičíst). Nemůže ale FÚ přijít s tím, že jsem měl od roku 2010 vést DE a paušální náklady mi neuznat? Sice to není správně, ale výši daně, ani záloh na SP, ZP to neovlivní.

Děkuji moc.
IP zaznamenána

Oleksandr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #4 kdy: Únor 19, 2012 »

Vážený pán/í Martink,

promiňte, ale ne pochopil nic z Vašeho vysvětlení.

Múžete odpovědet trochu jasně?

Oleksandr.
IP zaznamenána

martink

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #5 kdy: Únor 19, 2012 »

Dobrý den,

omlouvám se, měl jsem pouze související dotaz, tak jsem ho připojil k Vašemu dotazu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #6 kdy: Únor 19, 2012 »

Citace: martink
Dobrý den,

řeším problém. Za rok 2009 jsem uplatňoval paušální výdaje. Zároveň jsem ale počítal s tím, že v dalším roce (2010) budu uplatňovat skutečné výdaje, a proto jsem upravil základ daně o pohledávky. Za rok 2010 jsem ale opět uplatňoval paušální výdaje, ale nepodal jsem dodatečné přiznání za rok 2009, ve kterém bych z něj ty pohledávky opět \"odstranil\".

Již se mi v tom moc nechce šťourat (podávat nyní dodatečná přiznání za roky 2009 - odečíst pohledávky, 2010 - přičíst). Nemůže ale FÚ přijít s tím, že jsem měl od roku 2010 vést DE a paušální náklady mi neuznat? Sice to není správně, ale výši daně, ani záloh na SP, ZP to neovlivní.

Děkuji moc.
Správně jste měl podat dodatečné přiznání za 2009 a všechno \"vrátit zpátky\". Věřím, že se vám v tom už nechce šťourat a zbytečně na sebe upozorňovat dodatečným přiznáním. FÚ si zřejmě ničeho nevšiml, to by se snad ozvali už při podání přiznání za rok 2010. FÚ nemůže neuznat paušální výdaje a nařídit daňovou evidenci. Pokud jednou uplatníte výdaje procentem z příjmů, tak už to nejde zpětně změnit.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #7 kdy: Únor 19, 2012 »

Citace: Oleksandr
Dobrý den, Monika!
Děkuji Vám, ale ješte jedna otazka:
musí ja nejak informovat Finanční Uřad předem, že v roku 2011, nebo v roku 2012 budu uplatňovat paušální výdaje?
Nebo stači jednoduše uvědet to v Daňovem Přiznání (křižek na Uplatnuji výdaje procentem z přijmu)?

A ještě:
v roce 2010 vědl jednoduše podvojné účetnictvi, měl přijmy a náklady. Ale ne músi byl platit daň, že přijmy byli 150 000 kron za rok. Otazka: jake dodatečne daňove přiznání za rok 2010 musí podat?

Promiňtě prosím moje znalost češtiny.

Děkuji!
Dobrý večer, pane Oleksandře. Upřesněte, prosím, zda vedete podvojné účetnictví. Pokud vedete účetnictví a nemáte zůstatky rezerv nebo časového rozlišení, tak nemusíte dělat žádné úpravy základu daně a podávat dodatečné přiznání. V daňovém přiznání za rok 2011 pouze uvedete (křížek), že uplatňujete výdaje procentem z příjmů. Předpokládám, že povedete účetnictví i nadále a upozorňuji, že zdaňujete příjmy, tedy peníze, které jste během roku přijal, i zálohy.

Poznámka: paušální výdaje mohou bez problémů používat plátci DPH i poplatníci, kteří vlastní odpisovaný hmotný majetek.
IP zaznamenána

Oleksandr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #8 kdy: Únor 20, 2012 »

Dobrý den, Zdena,
děkuji Vám moc za rozjasnení!

Vážený Martink,
to neni problem, hezki Vám den!

Oleksandr.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #9 kdy: Únor 21, 2012 »

Připojím se k dotazu, je tedy možné jeden rok využít \"paušál\" a druhý např. ne a takhle to střídat? tzn platí to co psala paní Mona? Velmi díky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #10 kdy: Únor 21, 2012 »

Ano, můžete střídat třeba každý rok. Je ale třeba pamatovat na případné úpravy základu daně podle § 23/8 zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #11 kdy: Únor 24, 2012 »

Dobrý den,
mona 29 napsala v odpovědi na dotaz, že není možné když je OSVČ plátce DPH použít výdaje %, paní Zdeno odpovězte prosím Vy. Doufám, že tomu není tak Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #12 kdy: Únor 24, 2012 »

Paní Prokešová, klííííd, paní Zdena Vám určitě dá správnou odpověď, no já osobně si myslím, že i osvč, plátce dph, může uplatnit výdaje procentem.
Musí však vést  záznamní povinnost DPH, to jo. Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #13 kdy: Únor 24, 2012 »

Dobrý den, v odpovědi p. Oleksandrovi (19.2.2012 ve 22:38:52 hod.) jsem uvedla poznámku:
paušální výdaje mohou bez problémů používat plátci DPH i poplatníci, kteří vlastní odpisovaný hmotný majetek.

Neznám žádný důvod, pro který by plátce DPH nemohl pro účely daně z příjmů uplatnit výdaje procentem z příjmů.
IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
Jak často mohu přejít pro paušální výdaje?
« Odpověď #14 kdy: Únor 24, 2012 »

Děkuji to jsem si oddychla
IP zaznamenána
Stran: [1]