Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Oprava přístroje v SRN  (Přečteno 953 krát)

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Oprava přístroje v SRN
« kdy: Únor 17, 2012 »

Dobrý den. Pro českého čtvrtletního plátce DPH byla provedena oprava přístroje v SRN. Opravený přístroj byl osobně přebrán v SRN dne 20.12.2011. Faktura (opravená po jejím vrácení) přišla 17.2.2012. Cena za opravu byla sice známa již v prosinci, ale nebyla zahrnuta jako reverse charge do Přiznání k DPH za IV.Q. Je nutné udělat dodatečné přiznání nebo stačí v I.Q.2012? Jedná se o DPH ve výši cca 750,- Kč. Moc děkuji za pomoc. V zahraničních vztazích tápu :-(.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Oprava přístroje v SRN
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2012 »

Dobrý den. Správně mělo být uvedeno v přiznání za IV.Q.2011 (služba byla poskytnuta 20.12.2011), ale když uvedete v přiznání za I.Q.2012, tak se nic nestane. Můžete využít ustanovení § 104/1 ZDPH:
 \"Pokud plátce uvedl skutečnosti rozhodné pro stanovení daňové povinnosti v daňovém přiznání za jiné zdaňovací období, než do kterého příslušely, A NESNÍŽIL TÍM v tomto zdaňovacím období DAŇOVOU POVINNOST, správce daně daň za zdaňovací období, ve kterém měla být uplatněna, dodatečně nevyměří.\"

R_CH je daňově neutrální (předpokládám, že jde o přístroj, který využíváte k ekonomickým činnostem, máte plný nárok na odpočet), takže jste neuvedením v přiznání za 4.Q.2011 nesnížili svoji daňovou povinnost za toto období.
IP zaznamenána
Stran: [1]