Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Začátek živnosti - finanční úřad.  (Přečteno 1062 krát)

Lukás

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Začátek živnosti - finanční úřad.
« kdy: Únor 15, 2012 »

Dobrý den přeji,
mám dotaz ohledně začátku podnikání  a na komunikaci s finančním úřadem s tím společnou.
Pomocí rad na těchto stránkách a pod. jsem šel jen s občanským průkazem a tisícovkou na úřad a ejhle, jsem OSVČ :-)
Podle informací dané úřednice, je vše zařízeno, jak se správou sociálního zařízení, tak se  zdravotní pojišťovnou a též s finančním úřadem.
Což pro mě v praxi znamenalo dopis od sociálky a tečka. S pojišťovnou nebyl problém cokoliv vykomunikovat, teď se však ?teším na ? FÚ.
Když pominu jejich ne zrovna ideální pracovní dobu, tak stačí ta aura daného úřadu :-D a jste fakt natěšeni.
V rámci mého podnikání budu fakturovat pravidelně jedné firmě(pravděpodobně co měsíc, to faktura) za poskytování služeb. A nárazově ještě další faktury, též za poskytování služeb, nikoliv však v takových částkách.
Přestože jsem si přečetl na internetu hodně rad, stále jsem z toho tak trochu jelen.
Téměř jistě nebudu mít obrat(nebo dokonce zisk) nad milion, ani auto a s tím daně spojené odečítat/platit. Také nebudu spolupracovat se zahraničním.
Stále si však nejsem jistý, zda-li se mi vyplatí být dobrovolným plátcem daní, či nikoliv. Přece jenom, když budu pořizovat věci s podnikáním dnes téměř nutné(veškerá výpočetní technika,telefon a pod) a měl bych možnost si daň ?nechat?, tak bych nerad nechal státu několik desítek tisíc. Pokud však nevzniká situace, že teď si odečtu xxx a během jiného zúčtovacího období si stát ?vezme?  x krát tolik. Vím, že jsem to nepopsal asi nejlépe, doufám však, že pointa je v tom zanesena. Jak jsem již psal pár řádků výše, jsem z toho všeho tak trochu jelen :-/

Děkuji za čas a případné odpovědi.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Začátek živnosti - finanční úřad.
« Odpověď #1 kdy: Únor 15, 2012 »

Dobrý den, můj názor, dobrovolné plátcovství dph  se v 99,99 % případů nevyplatí.... Jana
IP zaznamenána

Lukás

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Začátek živnosti - finanční úřad.
« Odpověď #2 kdy: Únor 16, 2012 »

Děkuji za Tip; částečně je má situace vyřešena. Ze strany úřadu a jednotného registračního formuláře evidentně proběhlo vše v pořádku, ale zradila pošta, jak běžné :-/. Registrace na FÚ proběhla tak nějak automaticky. Ale pošta se rozhodla, že mi dá do schránky výzvu k vyzvednutí až v polovině termínu(tyhle věci se drží na poště jen deset dní).
IP zaznamenána
Stran: [1]