Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dotaz na OSVČ  (Přečteno 1719 krát)

tom.brno.1980

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Dotaz na OSVČ
« kdy: Únor 10, 2012 »

dobrý den,

chci se zeptat, pokud dělám na DPP - stávám se tím automaticky OSVČ a musím to jít někam nahlásit? Nemůže mi hrozit za nenahlášení nějaká pokuta?


Děkuji za Vaši odpověď

Tom z Brna
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dotaz na OSVČ
« Odpověď #1 kdy: Únor 10, 2012 »

Dobrý večer, DPP máte na mysli dohodu o provedení práce, ne, a to je pracovní poměr, nikam se nehlásíte, nejste osvč. Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz na OSVČ
« Odpověď #2 kdy: Únor 10, 2012 »

Tome, a nechtěl byste si raději vyřídit ŽL?

Přibližný výpočet na 1 měsíc, aby bylo možno porovnat s měsíční odměnou za DoPP:
Měsíční fakturace 38.000,- Kč. Uplatněny výdaje procentem z příjmů 60%, základ daně 15.200,-, daň 2.280,-, odečteme slevu na poplatníka 2.070,-, daň 210,- Kč.
Zdravotní pojištění: 6,75% z 15.200,- = 1.026,-, ale musí se odvést minimálně 1.697,- Kč.
Sociální pojištění: 14,6% z 15.200,- = 2.220,- Kč.
Celkem: daň 210,- Kč + ZP 1.697,- Kč + SP 2.220,- = 4.127,- Kč.
IP zaznamenána

tom.brno.1980

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Dotaz na OSVČ
« Odpověď #3 kdy: Únor 11, 2012 »

Chtěl bych si už konečně vyřídit ŽL, na DPP dělám už delší dobu a myslím,že to před firmami nevypadá už jen vizuálně moc dobře a že je práce najisto z mé strany. Teď mi jedna z nich musí zaplatit SP a ZP a i když mi to tedy udělají,tak je to pro ně spíše na obtíž. A v zahraničí zakázky mám jenom \"načerno\". Taky si nemůžu ani moc dovolit zvednout ceny na úroveň konkurence, protože s tou DPP vypadám jako nějaký student.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz na OSVČ
« Odpověď #4 kdy: Únor 11, 2012 »

Pokud budete dělat pro firmy z EU oficiálně, tak se budete muset stát plátcem DPH.
IP zaznamenána

tom.brno.1980

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Dotaz na OSVČ
« Odpověď #5 kdy: Únor 11, 2012 »

Není těch daní už dost?! To jsme to dopracovali...DPH platím,když si jdu cokoliv koupit, např. při nákupu pc techniky to jsou pak docela \"pálky\". Jsem zvědav,kdy budu muset platit daň za vzduch, za vodu a za život. V Polsku už mají daň za déšť - takže čím máte větší pozemek,tím je to pro Vás horší !:-)))
No nic, budu si to must trošku více nastudovat ať neskončím na počátku své kariéry kdesi v šatlavě....
IP zaznamenána
Stran: [1]