Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Během roku zaměstnaní, pak OSVČ a pak zase zaměstnání.  (Přečteno 1431 krát)

Janine

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19

Dobrý den,
prosím o radu.
Manžel by zaměstnán do 4.3.2011.
Pak se stal OSVČ od 9.3. do 14.8.2011, a pak zase od 15.8. byl zaměstnán na hl. prac. poměr. (živnost přerušil k 14.8.)
Jako OSVČ si platil zdravotní i sociální minimální pojistné (1670,- + 1807,-Kč) a to v měsících 4,5,6,7,8. V srpnu již měl příjem i ze zaměstnání vyšší jak min. mzda.
Můžete mi poradit jak vyplnit přehled OSVČ na zdrav. a soc.
Zisk z podnikání mu vychází 76 992,- Kč. (192.488,- minus 60% paušál)
Děkuji moc

Omlouvám se, vložila jsem před tím do špatné sekce :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Během roku zaměstnaní, pak OSVČ a pak zase zaměstnání.
« Odpověď #1 kdy: Únor 08, 2012 »

Zisk z podnikání mi vyšel 76.995,- Kč, ale počítala jsem se zadaným daňovým základem 76.992,- Kč.

Přehled pro OSSZ: 6 měsíců hlavní činnosti. Pojistné 11.241,-Kč, zaplacené zálohy 8.305,- Kč, doplatit 2.206,- Kč.

Přehled pro ZP: 6 měsíců činnosti. Pojistné 10.020,- Kč, zaplacené zálohy 8.350,- Kč, doplatit 1.670,- Kč.
IP zaznamenána

Janine

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Během roku zaměstnaní, pak OSVČ a pak zase zaměstnání.
« Odpověď #2 kdy: Únor 08, 2012 »

Děkuji za odpověď.

Já se upsala, mělo být příjmy 192481,- :-)

Takže se vůbec nepočítá s tím, že po část měsíce již pracoval a měl výdělek vyšší než min. mzda (myslím, tím srpen)? Musí zaplatit zdrav. i soc. za celých 6 měsíců?

Děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Během roku zaměstnaní, pak OSVČ a pak zase zaměstnání.
« Odpověď #3 kdy: Únor 08, 2012 »

Podle mého názoru by měl platit i za srpen. V přehledu pro OSSZ se do počtu měsíců podnikání počítají i části měsíců- U pojistného za ZP neplatí minimální vyměřovací základ pro osobu, která SOUČASNĚ VEDLE sam. výděl. činnosti je zaměstnancem a odvádí pojistné z tohoto zaměstnání vypočtené alespoň z minimálního vyměřovacího základu stanoveného pro zaměstnance.... a tyto skutečnosti trvají po celé rozhodné období. Neplníte podmínku současně vedle, ani skutečnosti netrvaly po celé rozhodné období (měsíc) takže byste měli odvést pojistné z minimálního vyměřovacího základu. Ale zkuste se ještě poradit se zdravotní pojišťovnou.
IP zaznamenána
Stran: [1]