Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fakturace zahraniční cestovní kanceláři  (Přečteno 1050 krát)

terinq

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45

Dobrý den,mám penzion a jsem plátce DPH. Zahraniční cestovní kancelář (se sídlem v Německu, je tam plátcem DPH) mi poslala německé turisty. Za ubytování pošlu fakturu německé CK.
Fakturu budu posílat v EURech,nebo´t vlastním EUR účet.
Jak postupovat s DPH? Fakturuji bez DPH,s tím,že DPH zaplatí odběratel? Vstupuje to nějak do mého přiznání k DPH? A musím podat souhrnné hlášení?
děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15017
Fakturace zahraniční cestovní kanceláři
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2012 »

Ubytovací služby mají podle § 10 ZDPH místo plnění v tuzemsku, měla byste fakturovat s českou daní. Půjde o  normální tuzemské plnění, vykázané na ř. 2.
IP zaznamenána
Stran: [1]