Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Motorka v podnikání  (Přečteno 3953 krát)

Louvarová Eva Kolín

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Motorka v podnikání
« kdy: Leden 26, 2012 »

Dobrý večer, paní Zdeno, dnes jsem byla na školení, kde se probíraly paušály na dopravu. Celkem mě překvapilo, že na motorku by bylo možné uplatnit paušální výdaj 5000,- měsíčně, stále se všude uvádí -auto.
Jak by to bylo se silniční daní - z motorky se neplatí, byla by nutná registrace k silniční dani a následně nulové daňové přiznání?
Mám FO, která má v obchodním majetku motorku, za celý rok dala dva účty na PHM, auto neuplatňuje a nyní mu vychází platit daň 60 tis. Tak mě tato možnost zaujala. Děkuji za radu - Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Motorka v podnikání
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2012 »

Dobrý večer, paní Evo. Správné označení je paušální výdaj na dopravu silničním motorovým vozidlem, ale vžil se výraz paušál na auto.

 Vozidla kategorie L jsou osvobozena od daně, a pokud má jenom tu motorku, tak mu nevzniká daňová povinnost a nemusí tedy podávat daňové přiznání. Pokud by měl více vozidel a podával přiznání, tak by motorku v přiznání stejně neuváděl.

 Jestli je v tomto případě nutná registrace, to nevím (asi ano, motorky jsou předmětem daně, jsou jen osvobozené a to osvobození by mohlo kdykoliv skončit), ale není problém zaregistrovat se zpětně. Podala bych buď nulové přiznání (i když je nemusí podávat) nebo oznámení, že mu u daně nevznikla daňová povinnost.
IP zaznamenána

Louvarová Eva Kolín

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Motorka v podnikání
« Odpověď #2 kdy: Leden 28, 2012 »

Moc děkuji!
IP zaznamenána

rudyondra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Motorka v podnikání
« Odpověď #3 kdy: Únor 05, 2012 »

Dobrý večer,
potřeboval bych prosím poradit. Mám živnost na výrobu polepů na motocykly. Chci se uzeptat zda za rok 2011 mohu dát do výdajů (nákladů) paušální výdaj na dopravu silničním motorovým vozidlem 4000,- za měsíc (motocykl používám i soukromě). Problém je v tom, že motocykl jsem neměl v obchodním majetku a ani nebyl přihlášen v TP (technickém průzu) na IČo ale na rodné číslo (fyzickou osobu). K silniční dani motocykl přihlášen nebyl.
Děkuji moc za odpověď
ONDŘEJ
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Motorka v podnikání
« Odpověď #4 kdy: Únor 06, 2012 »

Motocykl nemusí být zahrnut v obchodním majetku, ani být přihlášen (TP) na IČ.
IP zaznamenána
Stran: [1]