Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: RPDP - truhlář x sklenáři  (Přečteno 8101 krát)

romča

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 135
RPDP - truhlář x sklenáři
« Odpověď #15 kdy: Únor 08, 2012 »

Paní Zdeno, také moc děkuji. jak vidno moc jsem se v tom šťourala. Mě zmátlo to, že okna jsou pro další zákazníky. Prostě jsem si řekla, že tím, že je dá truhlář zasklít a pak teprve namontuje do domků, tak že to vlastně využije pro svou ekonomickou činnost. ještě jednou dík takže závěr - pokud sklenáři nezajedou na stavbu a tam to okno přímo nezasklí, tak RPDP nebude i kdyby se jednalo o zasklení oken pro plátce DPH ? nebo jsem to zase zkomolila?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
RPDP - truhlář x sklenáři
« Odpověď #16 kdy: Únor 08, 2012 »

Ano, pokud sklenáři nezajedou na stavbu a tam nezasklí zabudované okno, tak RPDP nebude, neposkytli stavební práci, která by odpovídala číselnému kódu 41 až 43 klasifikace CZ_NACE.

Zákon o DPH v tomto směru neříká nic o ekonomické činnosti.

§ 92e:
\"Při poskytnutí stavebních prací, které podle sdělení Českého statistického úřadu o zavedení Klasifikace produkce (CZ-CPA) uveřejněného ve Sbírce zákonů odpovídají číselnému kódu klasifikace produkce CZ-CPA 41 až 43 platnému od 1. ledna 2008, plátci použije plátce režim přenesení daňové povinnosti.\"

To je vše. Pro režim přenesení jsou tedy jen 2 podmínky:
1. stavební práce odpovídají číselnému kódu 41 až 43
2.  obě strany jsou plátci
IP zaznamenána

romča

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 135
RPDP - truhlář x sklenáři
« Odpověď #17 kdy: Únor 16, 2012 »

všechny vás zdravím a chytám se za hlavu, už jsem úplně otravná, ale...  Dnes manžel přinesl fakturu od sklenářů  v režimu přenesení daňové povinnosti - výměna oken v rodinném domku, truhlář fakturuje majitelům RD s DPH , jenže sklenáři jemu v RPDP, že prý pokud by mu jen prodali skla tak by to bylo s DPH, ale protože to je s jejích prací , tak proto v režimu přenesení daňové povinnosti. Jasný mi je, že pokud by sklenáři rovnou fakturovali majitelům RD, tak by to bylo s DPH. V této situaci již i oni uvažují o tom, že vlastně fakturují plátci DPH, který to zajede namontovat a pak vyfakturuje, tudíž použije ke své ekonomické činnosti. (fakt je, že sklenáři si pro okna do truhlárny zajedou a pak je dovezou i na stavbu). Moc prosím, zamyslete se nad tím ještě jednou nebo poraďte kam se mám obrátit. Paní Zdeno, doufám, že se mnou máte ještě trpělivost :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
RPDP - truhlář x sklenáři
« Odpověď #18 kdy: Únor 17, 2012 »

Doporučuji pročíst tabulku zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_15152.html?year=0%C2%93

řádek 36 a 37. Jestliže sklenáři neprováděli sklenářské práce přímo na stavbě, tak měli fakturovat s daní.


Můžete se obrátit na daňového poradce. Vyhledávání zde:
http://www.kdpcr.cz/search_advanced.asp?nDepartmentID=67&nLanguageID=1
IP zaznamenána

romča

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 135
RPDP - truhlář x sklenáři
« Odpověď #19 kdy: Únor 17, 2012 »

jojo, pročítala jsem. Proto jsem byla chvíli v klidu než sklenáři vystavili fakturu. Byl by velký problém pokud bych jim na to přistoupila? a nechala to tak být?
a ještě  jednou velký dík a pokud něco zjistím, tak písnu :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
RPDP - truhlář x sklenáři
« Odpověď #20 kdy: Únor 17, 2012 »

Jestli se s nimi nechcete dohadovat, tak to nechte být. Měli odvést daň, neodvedli, jejich problém:-)
IP zaznamenána

romča

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 135
RPDP - truhlář x sklenáři
« Odpověď #21 kdy: Únor 20, 2012 »

nojo, také řešení, jenže tím, že oni udělali fakturu v RPDP, tak musím vyplnit nějaké to hlášení, že? a pořádně nevím jaké.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
RPDP - truhlář x sklenáři
« Odpověď #22 kdy: Únor 21, 2012 »

Hlášení se jmenuje Výpis z evidence pro daňové účely podle § 92a ZDPH, informaci MF ČR najdete zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_14436.html

Výpis z evidence si můžete vyplnit přímo na daňovém portálu a odeslat. Pokud nemáte datovou schránku ani elektronický podpis, tak do 5 dnů doručte na FÚ potvrzení, které se při odeslání nabídne.
Elektronické daňové formuláře najdete zde:
https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/uvod/vstup.faces
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]