Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DZP a přenesení datové povinnosti  (Přečteno 2679 krát)

Kamilka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 35
DZP a přenesení datové povinnosti
« kdy: Únor 02, 2012 »

Dobrý večer, paní Zdeno.
1) Chtěla jsem se zeptat na DZP u přijatých faktur. Pokud přijmu fakturu, dám datum zd.plnění den, kdy jsem ji skutečně přijala. Pokud ale přijmu fakturu s přenesením daně, dávám tam DZP které je na faktuře. Je to tak ?
2) Normální faktury mohu zaúčtovat i následující daň.období ale co s fakturou, která má přen.daň.plnění a já ji obdržím pozdě, až po podání přizn. k DPH? Musím dělat opravné přiznání? Pěkně se v tom motám a myslím, že nejsem sama. Děkuji Kamila
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
DZP a přenesení datové povinnosti
« Odpověď #1 kdy: Únor 03, 2012 »

1)  ano, je to tak, jak píšete

2)  dodatečné přiznání
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
DZP a přenesení datové povinnosti
« Odpověď #2 kdy: Únor 03, 2012 »

Dotaz byl směrován na paní Zdenu, ale snad potvrdí moji odpověď.
IP zaznamenána

simmka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
DZP a přenesení datové povinnosti
« Odpověď #3 kdy: Únor 03, 2012 »

Dobrý den,
jsme stavební firma (plátce DPH) a bude provádět stavební práce pro jinou stavební firmu (plátce DPH) na budově, kterou zmíněná firma vlastní a sídlí v ní, lez to považovat za ekonomickou činnosti a tudíž vznikla tu povinnost přenesení daňové povinnosti?
Dále jsem se dočetla, že formulář související s přenesenou daňovou povinností je nutné odeslat pouze v elektronické formě? Je to pravda, musím si kvůli tomu datovou schránku?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
DZP a přenesení datové povinnosti
« Odpověď #4 kdy: Únor 03, 2012 »

Podle mě se jedná o RPDP.

 Datovou schránku zřizovat nemusíte, evidenci lze vyplnit  pomocí aplikace EPO, odeslat, vytisknout potvrzení, tzv. \"E-tiskopis\", které     podepíšete a do 5 dnů doručíte na FÚ.
 
 
  Aplikace je dostupná na stránce Daňového portálu.
IP zaznamenána

simmka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
DZP a přenesení datové povinnosti
« Odpověď #5 kdy: Únor 03, 2012 »

Děkuji moc jste mi pomohla :-)
 
ale ještě to upřesním, co jsem zjistila, ta budova je majetkem firmy, ale nesídlí tam, jedná se rodinný dům, kde bydlí jednatel firmy. Nevím, zda firmě platí nájem, jestli je to teda rozhodující. Ale, když je to v majetku firmy, tak snad by to mohla být RPDP.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DZP a přenesení datové povinnosti
« Odpověď #6 kdy: Únor 03, 2012 »

Citace: Kamilka
Dobrý večer, paní Zdeno.
1) Chtěla jsem se zeptat na DZP u přijatých faktur. Pokud přijmu fakturu, dám datum zd.plnění den, kdy jsem ji skutečně přijala. Pokud ale přijmu fakturu s přenesením daně, dávám tam DZP které je na faktuře. Je to tak ?
2) Normální faktury mohu zaúčtovat i následující daň.období ale co s fakturou, která má přen.daň.plnění a já ji obdržím pozdě, až po podání přizn. k DPH? Musím dělat opravné přiznání? Pěkně se v tom motám a myslím, že nejsem sama. Děkuji Kamila
Mám stejný názor, jako paní Jaromíra.

1) Ano, podle ustanovení § 92a/1 ZDPH: (1) V režimu přenesení daňové povinnosti je plátce, pro kterého bylo zdanitelné plnění s místem plnění v tuzemsku uskutečněno, povinen přiznat a zaplatit daň KE DNI USKUTEČNĚNÍ ZDANITELNÉHO PLNĚNÍ.

2) Pokud obdržíte fakturu pozdě, tak budete muset podat opravné (pokud jste podali přiznání před termínem) nebo dodatečné přiznání (po termínu) k DPH + výpis z evidence.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DZP a přenesení datové povinnosti
« Odpověď #7 kdy: Únor 03, 2012 »

Citace: simmka
Děkuji moc jste mi pomohla :-)
 
ale ještě to upřesním, co jsem zjistila, ta budova je majetkem firmy, ale nesídlí tam, jedná se rodinný dům, kde bydlí jednatel firmy. Nevím, zda firmě platí nájem, jestli je to teda rozhodující. Ale, když je to v majetku firmy, tak snad by to mohla být RPDP.
Jestliže se jedná o právnickou osobu, která je plátcem DPH (opravu vlastní nemovitosti si objednala firma, která poskytla své DIČ), tak bych  asi vůbec nezkoumala, co se v domě děje, a uplatnila RPDP.
IP zaznamenána
Stran: [1]