Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP - registrace  (Přečteno 1713 krát)

Luke002

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPP - registrace
« kdy: Únor 01, 2012 »

Dobrý den,
jsem novopečená OSVČ a rád bych zaměstnal pomocníka na DPP (mzda do 5000,-/měsíc). Registrace na FÚ ke srážkové dani je jasná, ale nikde jsem nenašel, zda nemám další povinnosti k jiným úřadům. Zdravotní a sociální pojištění do této částky neplatím, takže zdravotní pojišťovnu ani OSSZ předpokládám, že informovat nemusím, ale co informační povinnosti o tom, že jsem se stal zaměstnavatelem, že u mě vzniklo pracovní místo, atd? Nemusím, kromě finančního úřadu, ještě někam něco hlásit, popř. dokládat (např. úřadu práce)?

Další věc, kterou jsem nikde nenašel, je zda to, že budu mít zaměstnance nemá nějaký vliv na výdaje uplatňované paušálem (že bych nemohl výdaje uplatňovat paušálem), ale nenapadá mě rozumný důvod, proč by tomu tak mělo být.

Předem děkuji za odpověď
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
DPP - registrace
« Odpověď #1 kdy: Únor 01, 2012 »

Na OSSZ a ZP nehlásíte (při této výši DPP) nic.

FÚ - registrace k dani srážkové nebo zálohové. V případě, že by Vám pomocník podepsal (mohl podepsat) \"Prohlášení \", tak by se jednalo o
       daň zálohovou.

Nejsem si jistá jak se zák.poj. u KOOPERATIVY, tam se odvádí z vyměř.základu pro pojistné, ale v tomto případě pojistné není.Setkávám se
s názorem, že i z DPP se platí KOOPERATIVĚ.

Výdaje můžete paušálem uplatnit i v tomto případě.
IP zaznamenána

Luke002

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPP - registrace
« Odpověď #2 kdy: Únor 01, 2012 »

Děkuji za informaci, to pojištění ověřím, spíš se mi jednalo o to, zda není nějaká povinnost vůčí úřadu práce, popř. ministerstvu práce a soc. věcí, spojená se vznikem nového pracovního místa a zaměstnáváním osob.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPP - registrace
« Odpověď #3 kdy: Únor 01, 2012 »

Vůči ÚP ani vůči MPSV (zřejmě máte na mysli ČSSZ) nemáte žádné povinnosti. Při měsíční odměně nad 10.000,- Kč byste se musel přihlásit u zaměstnancovy zdravotní pojišťovny a na své OSSZ (a odvést pojistné).
IP zaznamenána
Stran: [1]