Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zdrav. a soc. poj. u důchodců  (Přečteno 3332 krát)

veronikaboudova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
zdrav. a soc. poj. u důchodců
« kdy: Březen 02, 2011 »

Dobrý den,
mám na Vás dotaz ohledně odvodů z mezd u důchodců. Pracuje u nás důchodce na hlavní pracovní poměr a mě by zajímalo, zda se mu z mezd odvádí zdravotní a sociální pojištění. Děkuji za odpověď
Veronika (boudovaveronika@seznam.cz)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zdrav. a soc. poj. u důchodců
« Odpověď #1 kdy: Březen 02, 2011 »

Odvádí se SP i ZP. U ZP nemusíte odvést pojistné z minimálního vyměřovacího základu.
IP zaznamenána

veronikaboudova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
zdrav. a soc. poj. u důchodců
« Odpověď #2 kdy: Duben 12, 2011 »

Dobrý den,
ještě jeden dotaz ohledně zaměstnávání starobních důchodců. Je nějak omezen výdělek u těchto osob? Mám na mysli, aby starobnímu důchodci nebyl odejmut důchod. A ještě jedna věc, odvádí se i daň FÚ ze mzdy těchto osob?Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zdrav. a soc. poj. u důchodců
« Odpověď #3 kdy: Duben 14, 2011 »

Pokud nepobírá předčasný důchod, tak mu nebude odebrán, výše výdělku nehraje roli. Přinejhorším by musel starobní důchod zdanit a to v případě, že součet jeho příjmů ze zaměstnání, z podnikání a z pronájmu přesáhne 840.000,- Kč za rok.
Ze mzdy pracujících důchodců se odvádí daň z příjmů, zdravotní a sociální pojištění.
IP zaznamenána

Jitka Koutná

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
zdrav. a soc. poj. u důchodců
« Odpověď #4 kdy: Leden 31, 2012 »

Dobrý den, jsme nezisková organizace, která zaměstnává invalidní důchodce. Pracují na úvazek 0,25. Hrubá mzda je měsíčně 6tis. Zdravotní pojištění se odvádí jen z rozdílu 6000-5355., jelikož za ně zdravotní hradí  i stát. Sociální se odvádí z celé částky kč 6tis. Jaká je superhrubá mzda? 6000,00+sociální a zdravotní z celé částky nebo jen z rozdílu  Kč 645?. V zákoně o dani z příjmu §13 nerozumím, jak se vypočítá záloha na daň. Prosím o radu, jak určit superhrubou mzdu. Nikde jsem nic nenačetla a na ZP nic neví. Děkuji za info.
IP zaznamenána
Stran: [1]