Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Běžný daňový doklad  (Přečteno 3064 krát)

Katerina1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Běžný daňový doklad
« kdy: Leden 25, 2012 »

Je možno si uplatnit DPH z faktury, na které je uvedeno pouze mé jméno a adresa a své DIČ a IČ  si tam sama dopíšu? Faktura je vždy do částky 10000,-- Kč.  Platba převodním příkazem.Jedná se období listopad 2011.Děkuji.

Online
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Běžný daňový doklad
« Odpověď #1 kdy: Leden 25, 2012 »

Pokud jste neplatili hotově, platební kartou nebo šekem, tak nejde o zjednodušený daňový doklad. Faktura je běžným daňovým dokladem musí obsahovat DIČ odběratele, které by měl vyplnit dodavatel. Požádejte dodavatele o doplnění.
IP zaznamenána

Katerina1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Běžný daňový doklad
« Odpověď #2 kdy: Leden 25, 2012 »

Mi právě chodí často faktury, kde je uvedeno jako odběratel: Drobný prodej, na faktuře je v kolonce forma úhrady: převodním příkazem, ale v položkách je fakturováno poštovné dobírka... 120,-Kč. Já osobně jsem si fakturu orazila svým razítkem, na kterém figuruje má adresa, IČ,DIČ - ale nevím, zda takový doklad lze uplatnit zhlediska DPH.Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Běžný daňový doklad
« Odpověď #3 kdy: Leden 26, 2012 »

Pokud poslali na dobírku, tak jste podle mého názoru platili v hotovosti a doklad do 10 tis. Kč lze považovat za zjednodušený daňový doklad. Je jedno, jak je nazvaný. Uplatnila bych nárok na odpočet.
IP zaznamenána
Stran: [1]