Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dohoda o provedení práce  (Přečteno 1584 krát)

Smolíková Hana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
Dohoda o provedení práce
« kdy: Leden 20, 2012 »

Přeji hezký den a prosím o radu. Co udělal OSVČ špatně a jak to může napravit, když podepsal s kamarády dohody o provedení práce a neřešil daně? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: Leden 20, 2012 »

Záleží, kdy byly dohody sepsány, kdy byly vypláceny, zda každý měsíc, nebo až po ukončení práce...
Pokud příjem z dohody byl do pěti tisíc, a dohodář nepodepsal prohlášení poplatníka, měl zaměstnavatel srazit a na fú odvést srážkovou daň.
Pokud dohodář   podepsal prohlášení poplatníka, pak měla být mzda daněna zálohovou daní bez ohledu na její výši.
Takže pokud nějakou daň měl srazit, a tudíž měl odvést na fú, pak mu mohlo vzniknout penále, nehledě k tomu, že se měl na fú - pokud už nebyl - zaregistrovat jako plátce zálohové nebo srážkové daně, nebo obou těchto daní, a k 20.2.2012 podat na fú vyúčtování těchto daní. Jana
IP zaznamenána

Smolíková Hana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2012 »

Děkuji za bleskovou odpověď a tušila jsem že ta odpověď bude taková jaká je.
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #3 kdy: Leden 22, 2012 »

Dobrý den,
poraďte mi, prosím,
1.) zda mohu vyplatit výplatu z DoPP i jiné osobě, než přímo dané osobě, která DoPP prováděla (jakožto prostředníkovi, který výplatu předá osobě, která DoPP prováděla)?
2.) a jestli ano, co mi k tomu musí přinést? Stačí plná moc pro daného člověka podepsaná osobou, která prováděla DoPP?
3.) Musí být plná moc nějak ověřená?
4.) A může být paušálně napsaná na celý rok, když např. daný člověk bude provádět u nás DoPP za leden, červen a listopad 2012 nebo vždy, když na daný měsíc uzavřeme DoPP, tak k tomu musí dodat i plnou moc?
5.) Může být touto osobou i někdo jiný než příbuzný?
6.) našla bych někde k tomu i podporu v zákoně?
Děkuji moc za odpověď, Ivana
IP zaznamenána
Stran: [1]