Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zboží a DPH  (Přečteno 936 krát)

JJZZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zboží a DPH
« kdy: Leden 22, 2012 »

Záznamy k DPH vedu podle § 91 a § 100 zákona č. 235/2004. To znamená, že podle nákupu zboží v jednotlivých sazbách DPH se odpovídajícím vypočítaným procentem rozdělují také tržby podle jednotlivých sazeb DPH.
Jsem čtvrtletní plátce DPH, do koeficientu pro výpočet DPH počítám všechno zboží podle DUZP /i když fakturu platím třeba až v dalším čtvrtletí/. Je to dobře?
Jedná se např. o časopisy, kdy faktury dostáváme týdně. Jeden dodavatel fakturuje pouze to, co jsme v daném období skutečně prodali, druhý účtuje všechno co nám v tom kterém týdnu dodal a odečítá, co jsme v tom týdnu vrátili.
Takže např. zboží dodané poslední týden roku fakturují oba až začátkem ledna s DUZP do 31.12.
DPH si za tyto faktury neuplatnuji /až v prvním čtvrtletí, kdy faktury také v lednu platím/.
Ale kdy je to pro mě zboží, které zahrnu do koeficientu pro rozdělování tržeb a výpočet odvodu DPH.
Je to zboží ve starém roce, protože už je prodávám, případně je mám prodané, mám z něho tržby a z nich odvádím DPH? Nebo to mám počítat až do dalšího Q, kdy faktury platím?
A další dotaz: DPH z faktur uplatním až v následujícím čtvrtletí, protože fakturu jsem do konce roku neměla/byla vystavena až v lednu/, ale co když je to dobropis? V tom případě se musím řídít DUZP a o příslušnou částku DPH si snížit odpočet ještě ve starém roce?
IP zaznamenána
Stran: [1]