Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH  (Přečteno 2564 krát)

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH
« kdy: Leden 20, 2012 »

Dobrý den,

chtěla bych poprostit o info v této problematice:

Je možné, některé FA uplatňovat v jiném čtvrtletí (evidovat) než byly uhrazeny. (FO plátce)?

Př. Materiál se kupuje na více zakázek a některá je realizována později nebo vůbec a mat. zůstane např. v 2.čtvrtletí a
realizuje se až ve 4.čtvrtletí. Je možné ho evidovat až ve 4.čtvrtletí (byl zaplacen v 2.čtvrtletí).

Musí se upravit uskutečnění zdanitelného plnění (z nákupu) na jiné datum?

Děkuji za stručnou odpověd.

Žabíočko.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH
« Odpověď #1 kdy: Leden 20, 2012 »

Děkuji za info, jestli je možné změnit datum plnění na aktuální kvartál? Bylo mi řečeno, že u FO podnik ano.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2012 »

Jednoduchá poučka: když máte odvádět daň (tedy z Vámi uskutečněných plnění), tak musíte hned. Když máte odečítat (tzn.že chcete od státu nějakou daň zpátky), tak můžete klidně i později. DPH z daňového dokladu, který jste přijala v 2. čtvrtletí, můžete uplatnit v daňovém přiznání za 4. čtvrtletí.

Ve svém programu se řídím údajem: Datum DPH. Podle tohoto údaje se mi plnění zařadí do přiznání. Pokud bych například dnes pořizovala daňový doklad s DUZP 19.1.2012, tak mi naskočí datum DPH 19.1.2012. Jestliže datum přepíši na 1.10.2012, tak se přijaté plnění objeví až v přiznání za 4. čtvrtletí 2012, kdy si uplatním odpočet.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH
« Odpověď #3 kdy: Leden 20, 2012 »

Rozumím, děkuji. U vystavených FA chápu, mě jde spíš o přijaté FA. Jedinný problém vidím v tom, jestli mám měnit to uskutečnění plnění. Program mi to stejně háže tam kam to vložím, tzn dám do 4. čtvrtletí FA z ledna a automaticky přiřadí do 4.čtvrtletí k DPH což je vlastně ok. (Možná se řídí Peněžním deníkem). Datum DPH jako vy nemám.

Mohu nastavit na FA toto:

Vystavena dne:
Došla dne
Datum splatnosti
Forma úhrady
Uskutečnění plnění: stejné jako vystavena dne (nebo změna) je to nutné? aby to bylo opravdu správně.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH
« Odpověď #4 kdy: Leden 21, 2012 »

Změnila bych údaj Uskutečnění plnění.  Zařazení plnění do správného období by se nemělo řídit peněžním deníkem, pohyb peněz nijak neovlivňuje daňovou povinnost nebo nárok na odpočet.
IP zaznamenána
Stran: [1]