Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Stavební práce v EU od neplátce DPH  (Přečteno 2603 krát)

Masef

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Stavební práce v EU od neplátce DPH
« kdy: Leden 20, 2012 »

Dobrý den paní Zdeno,

chtěla jsem se zeptat. Neplátce DPH  poskytl osobě registrované /plátce v Německu/ službu na nemovitosti /zateplení/ v Německu. Musí se také povinně zaregistrovat k DPH v Česku? Jsem z toho jelen, nejsem si jistá, jestli se povinnost vztahuje i na stavební práce.

Moc děkuji za Vaší odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Stavební práce v EU od neplátce DPH
« Odpověď #1 kdy: Leden 20, 2012 »

Nemusí se registrovat. Neposkytl službu s místem plnění v JČS podle § 9/1 ZDPH (povinná registrace podle § 94/11), nýbrž službu s místem plnění mimo tuzemsko podle § 10 ZDPH. Jeho případné povinnosti ohledně DPH se řídí německým zákonem.
IP zaznamenána

Masef

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Stavební práce v EU od neplátce DPH
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2012 »

Moc díky za odpověď, jste moc hodná.  Jen ještě se zeptám, má se na faktuře uvést, že není v ČR osobou registrovanou k DPH? Koukám teď na ten doklad a OSVČ si asi vypůjčila formulář od plátce DPH a jsou tam německy uvedeny nějaké paragrafy, bohužel německy neumím, ale je tam odkaz na §13b Abs. 1 Nr. 4 UStG. Nevíte jestli je to tak správně?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Stavební práce v EU od neplátce DPH
« Odpověď #3 kdy: Leden 20, 2012 »

Podle mého názoru nemusí na fakturu uvádět, že není plátcem DPH. Pokud uvede, nic se nestane. Ať neuvádí své DIČ, to má přiděleno pro komunikaci s finančním úřadem. Německým paragrafům, bohužel, nerozumím, asi bych je vyškrtla.
IP zaznamenána
Stran: [1]