Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Přeprodej zboží - FA  (Přečteno 9436 krát)

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Přeprodej zboží - FA
« Odpověď #15 kdy: Leden 22, 2012 »

Aha už to asi chápu, nic se nevrací. Ještě mě napadla jedna věc a pokud to nepůjde, udělám to ručně jak píšete a je to. Jen mi to nebude sedět přesně s programem.

Př. FA dorazila na 10000,-Kč - uhrazeno. Zaeviduji jako přijatou FA na 10000 + 2000,- DPH (dopíši do pc) a je to. (Nastavím 1 - jde do daň přiznání + D1 klasicky plnění v ČR to by mělo taky jít. (Na FA fyzicky třeba dph dopíši tužkou). Nerozumím jen tomu, když to takto uvedu, tu daň 2000,-Kč jsem vlastně opravdu nezaplatila, jestli toto není ten problém.

Děkuji.

Z.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přeprodej zboží - FA
« Odpověď #16 kdy: Leden 22, 2012 »

Dokud jste zboží neprodala, tak nedošlo ke klasickému plnění v ČR. Bohužel, neznám Váš program a nevím, co a kam zadat, aby to bylo správně. Ve svém programu bych si zadala sazbu 20%, částku bez daně 10.000,-  a daň 0,00 Kč. Peněžním deníkem žádná DPH neprojde, jenom částka, kterou jsem zaplatila za nákup zboží (s plným nárokem). Dále zadám, že dodavatel je unijním plátcem. Ostatní obstará program, zařadí plnění na řádky 3 a 43 zapíše plnění do záznamní povinnosti.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Přeprodej zboží - FA
« Odpověď #17 kdy: Leden 23, 2012 »

nastavila jsem doklad i přijatou fa s 10000,-Kč + 20% = 2000,-Kč a spárovala s pokladnou. Což je asi špatně protože jsem fyzicky zaplatila pouze zboží bez DPH.

Zboží jsem následně prodala se správně vyčíslenou DPH, tam je to OK.

Takže zkusím ručně. :-(

ps. jaký používáte program vy? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přeprodej zboží - FA
« Odpověď #18 kdy: Leden 23, 2012 »

Používám Účto 2000.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Přeprodej zboží - FA
« Odpověď #19 kdy: Leden 24, 2012 »

Děkuji za pomoc, hezký den.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]