Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: prodej zboží do Polska  (Přečteno 1059 krát)

evulenka79

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
prodej zboží do Polska
« kdy: Leden 15, 2012 »

Prosím o radu ohledně nákupu polské firmy v ČR. Oni jsou plátci DPH, chtějí nakoupit v ČR, tak mohou požadovat nákup bez českého DPH a pak se přihlásit ke zdanění v Polsku? A jak se dovím, že to tam opravdu udělali? Nebudu z toho mít nějaký problém, když prodám bez DPH?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
prodej zboží do Polska
« Odpověď #1 kdy: Leden 15, 2012 »

Ověřte si platnost jejich DIČ zde: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do?fromWhichPage=vieshome&selectedLanguage=CS

Pokud mají platné DIČ a jste schopni prokázat, že zboží bylo přepraveno z tuzemska, tak můžete osvobodit od daně podle § 64 zákona o DPH.

 Podáte souhrnné hlášení, více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php

Nemusíte zkoumat, zda přiznali daň v Polsku, to si může zjistit polský FÚ na základě souhrnného hlášení.
IP zaznamenána
Stran: [1]