Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň z dohody o provedení práce  (Přečteno 2736 krát)

valka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Daň z dohody o provedení práce
« kdy: Leden 12, 2012 »

Jsem OSVČ a v r. 2011 jsem zaměstnal na dohodu o provedení práce nezaměstnaného, který nebral od ÚP žádnou podporu, byl dodržen limit max. 150 hodin za rok a odměna max. 4.000,- Kč za měsíc. Musím odvést za zaměstnance daň z příjmu, nebo platí přímo zaměstnanec a nebo se daň neplatí ? Děkuji.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z dohody o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: Leden 12, 2012 »

To záleží, zda zaměstnanec podepsal či nepodepsal prohlášení poplatníka. A od kterého měsíce je u Vás zaměstnán na dohodu? J
IP zaznamenána

valka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Daň z dohody o provedení práce
« Odpověď #2 kdy: Leden 12, 2012 »

Je zaměstnán od 10/2011, prohlášení nepodepsal.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z dohody o provedení práce
« Odpověď #3 kdy: Leden 12, 2012 »

Pokud je zaměstnán od 10/2011, vyplácela jste mzdu měsíčně, nebo za rok 2011 vyplatíte mzdu za ony tři měsíce jednou částkou v lednu 2012?
Pokud jste vyplácela mzdu měsíčně, bez podepsaného prohlášení, pak jste danila srážkovou daní a odváděla každý měsíc tuto daň finančnímu úřadu.
Pokud vyplácíte mzdu jednou částou za celou dobu, a dělá hm víc jak 5 tisící, daníte zálohovou daní. A odvádíte též jako zaměstnavatel fú. Také jste povinna odevzdat vyúčtování daně a fú. Jana
IP zaznamenána

valka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Daň z dohody o provedení práce
« Odpověď #4 kdy: Leden 12, 2012 »

Odměnu jsem vyplácel měsíčně, za 10/2011 3.400,- Kč v 11/2011, za 11/2011 4.000, Kč v 12/2011  a za 12/2011 4.000,- Kč v 01/2012 . Srážkovou daň jsem neodváděl, poraďte, prosím, jak mám postupovat.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z dohody o provedení práce
« Odpověď #5 kdy: Leden 12, 2012 »

Radím okamžitě uhradit finančímu úřadu sraženou daň. Za říjen měla být daň odvedena do konce listopadu, za listopad do konce prosince, za prosinec   máte povinnost odvést do konce ledna.
A jak jsem psala výše, podat vyúčtování daně na fú. Jana
IP zaznamenána

valka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Daň z dohody o provedení práce
« Odpověď #6 kdy: Leden 12, 2012 »

Poslední dotaz, daň jsem mu z odměny nesrážel. Vycházel jsem z informace, že nezaměstnaný bez podpory neplatí žádné odvody, ani dań, pokud odměna měsíčně nepřesáhne 4.000,- Kč.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z dohody o provedení práce
« Odpověď #7 kdy: Leden 12, 2012 »

Valko, se vší úctou, co svěřit mzdy nějaké účetní? Ano, z dohody o provedení práce se v roce 2011 žádné soc ani zdr pojištění neplatilo. Ale daň ano, ať už byl dohodář veden na ÚP  nebo ne....Když měl tedy dohodář v říjnu hrubou mzdu 4 tisíce, a Vy jak píšete jste mu vyplatil 3.400,-, kam tedy šlo těch 600 korun????
Jana
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Daň z dohody o provedení práce
« Odpověď #8 kdy: Leden 13, 2012 »

Proč to Prohlášení k dani nepodepsal? Předpokládám, že jej ani nemá podepsáno na měsíce 10-12/2011 někde jinde. Pokud tedy splňuje podmínky pro podepsání Prohlášení (růžový formulář), tak mu to okamžitě dejte podepsat a datum podpisu doplňte nejlépe den nástupu. Potom opravdu z uvedených částek nebude odvádět žádnou daň.
IP zaznamenána
Stran: [1]